logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Ukradli silniki od łodzi. Po trzech dniach byli już w rękach policji

22.06.2017 10:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Ukradli silniki od łodzi. Po trzech dniach byli już w rękach policji
fot. Policja Szczecinek

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży silników elektrycznych z pola namiotowego w Nadarzycach (pisaliśmy o tym w artykule: Ukradli 4 silniki zaburtowe). Odzyskane silniki zaburtowe o wartości 13 000 zł, powróciły do prawowitego właściciela.

-Policjanci potrzebowali tylko trzech dni, aby ustalić i dotrzeć do sprawców kradzieży, a tym samym zebrać materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży –informuje Anna Matys, oficer prasowy KPP Szczecinek. -W poniedziałek z samego rana do dyżurnego szczecineckiej jednostki wpłynęła informacja, dotycząca kradzieży 4 silników zaburtowych, które zostały skradzione z pola namiotowego w gm. Borne Sulinowo. Sprawcy wykorzystując sen pracownika rozcięli namiot zatwierdzony do przyczepy campingowej i dokonali kradzieży silników elektrycznych do łodzi wędkarskich.

Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Jastrowie w wieku od 21-27 lat. Podczas przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że wszystko zaczęło się od poszukiwania dodatkowego paliwa w chwili, kiedy w ich samochodzie zapaliła się kontrolka rezerwy. Niestety w niedzielę turyści opuścili pole namiotowe i nie było tam żadnego samochodu, z którego sprawcy mogliby spuścić paliwo. Korzystając z okazji sprawdzili zawartość namiotu znajdującego się na terenie bazy wędkarskiej, gdzie zainteresowali się silnikami elektrycznymi. Mężczyźni skradzione silniki już następnego dnia sprzedali 30–letniemu mieszkańcowi gminy Jastrowie, który już usłyszał zarzut paserstwa.

Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała zarzuty za kradzież. Grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności, 30–latek, który odkupił od nich przedmioty pochodzące z przestępstwa usłyszał zarzut paserki za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności