logo iszczecinek.pl

Polecamy ZST ma już swoje elektryczne auto Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Uczniowie z SOSW wyjechali na "Wakacje z Muszkieterami"

11.08.2017 19:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Uczniowie z SOSW wyjechali na "Wakacje z Muszkieterami"
fot. Beata Stefańska

Ogólnopolska akcja społeczna "Wakacje z Muszkieterami" została zorganizowana przez Fundację Muszkieterów już po raz drugi. W ramach tej inicjatywy ponad 1000 dzieci z całej Polski wypoczywało na koloniach nad morzem i w górach.  W niezwykle urokliwej tatrzańskiej miejscowości Sierockie wypoczywały również dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Była to nagroda za wzorową postawę ucznia i dobre wyniki w nauce. Wyjazd naszych dzieci był możliwy dzięki właścicielom lokalnych sklepów Intermarche i Bricomarche, którzy sfinansowali tę piękną inicjatywę.

W trakcie kolonii dzieci miał zapewniony bogaty program wypoczynkowy, obejmujący zajęcia plastyczne, muzyczne, gry i zabawy, zajęcia sportowe, wycieczki. Uczniowie zwiedzili Kraków i Zakopane. Dzieci realizowały edukacyjny program "8 wartości Muszkietera"- poprzez gry i zabawy uczestnicy poznali 8 uniwersalnych wartości, którymi człowiek powinien kierować się w życiu, m. in. odwaga, uczynność, wrażliwość, sumienność, pracowitość. Dzieci ze Szczecinka wróciły do domów z ogromnym bagażem miłych i ciepłych wspomnień. Dziękujemy za wakacje z Muszkieterami!

Uczniowie, rodzice i nauczyciele

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności