logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Uczniowie z SOSW na wakacjach z Muszkieterami

11.07.2018 12:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Uczniowie z SOSW na wakacjach z Muszkieterami
fot. Beata Stefańska

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szczecinku skorzystali już po raz trzeci z bezpłatnych kolonii dzięki edycji charytatywnej akcji  " Wakacje z Muszkieterami ". Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche . Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski.

Ambasadorką "Wakacji z Muszkieterami " jest medalistka olimpijska Sylwia Gruchała a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Uczniowie ze SOSW w Szczecinku przebywali w lipcu w miejscowości Julinek koło Warszawy. Organizatorzy kolonii zapewnili naszym dzieciom wiele atrakcji , każdy dzień pobytu obfitował w bogaty program . Uczestnicy kolonii kilkukrotnie wyjeżdżali do Warszawy, gdzie zwiedzili Stare Miasto z kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, Grób Nieznanego Żołnierza, gmach Sejmu i Senatu, Łazienki Królewskie. Dzieci odwiedziły Lotnisko Chopina, Centrum Nauki Kopernik a także Stadion Narodowy. Jechały metrem i wjechały windą na górę Pałacu Kultury. W Julinku podopieczni naszego ośrodka mieli okazję dobrze się bawić w Parku Linowym i w Podniebnym Cyrku. Kolonia pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Beata Stefańska

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności