logo iszczecinek.pl

Polecamy Wilk wpadł we wnyki. Nie udało się go uratować Zbliża się "grypa belferska". Jak sytuacja wygląda w Szczecinku Finansowe problemy przy budowie obwodnicy Szczecinka? GDDKiA wyjaśnia Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Polecamy

Uczeń nie ma prawa mieć ciężkiego tornistra! Jak wygląda sytuacja w naszych szkołach?

20.02.2018 08:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Uczeń nie ma prawa mieć ciężkiego tornistra! Jak wygląda sytuacja w naszych szkołach?
fot. iszczecinek.pl

Co drugi uczeń w wieku wczesnoszkolnym nosi zbyt ciężki tornister – wynika z raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Minister edukacji Anna Zalewska na jednym z ostatnich spotkań z samorządowcami przekonywała, że uczniowie powinni niebawem przestać martwić się ciężkimi tornistrami. Według minister ma to gwarantować specjalne rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szefowa resortu zapewniła, że w większości szkół (98%) są szafki, które pomagają uczniom odciążyć ich tornistry.

"Uczeń nie ma prawa mieć ciężkiego tornistra". Minister edukacji wyda specjalne rozporządzenie (TVN/x-news)

Na tę wypowiedź szybko zareagował Marek Michalak, rzecznik praw dziecka, który skomentował wypowiedź minister Anny Zalewskiej na Twitterze.

-Muszę przyznać, że ze zdumieniem przeczytałem tę informację. Ten problem, wedle mojej wiedzy, był i jest bardzo poważny i wszechobecny. Jeśli coś przeoczyłem i daj Boże się rozwiązał, to wdzięczny będę za sygnały potwierdzające

- skomentował

Jak sytuacja wygląda w Szczecinku? Zapytaliśmy o to Tomasza Czuka, dyrektora Komunalnego Centrum Usług Wspólnych.

-Obecnie sytuacja w naszych szkołach przedstawia się następująco. W SP 1 i SP 4, z uwagi na brak miejsca, nie ma w ogóle szafek – ale nie zanotowaliśmy też oficjalnych skarg rodziców na przeciążone tornistry. Szkoła Podstawowa nr 5 dysponuje 108 szafkami. W SP 6 – w budynku znajdującym się przy ul. Armii Krajowej znajduje się 340 szafek, brakuje 63. W budynku przy ul. Kopernika szafek nie ma. W SP 7 – 108 szafek, 20 osób oczekuje na przydział.

Zapytaliśmy także jakie koszty wiążą się z zakupem szafek i czy jest szansa na wsparcie państwa.

-Dyrektorzy naszych szkół do końca tygodnia oszacują koszt zakupu i zainstalowania szafek w każdej z placówek. Jeśli chodzi natomiast o ewentualną pomoc finansową państwa w tej kwestii, to jak na razie musimy poczekać na konkrety. Jeżeli okaże się, że powstaną rządowe programy pomocowe na sfinansowanie tego zdania, to na pewno będziemy w nich aplikować. Poważnie też bierzemy pod uwagę zakup szafek ze środków pochodzących z budżetu miasta.

-kończy T. Czuk

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności