logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Tygodniowy raport straży miejskiej: są jeszcze uczciwi, 3 tysiące złotych wróciło do właściciela!

13.03.2017 19:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Tygodniowy raport straży miejskiej: są jeszcze uczciwi, 3 tysiące złotych wróciło do właściciela!
fot. iszczecinek.pl

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotował Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.

W okresie od 6.03.2017 r. do 12.03.2017 r. strażnicy podjęli 131 interwencji w stosunku do 110 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzeń z czego w 11 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

7.03.2017 około godziny 17:45 z polecenia dyżurnego patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Warszawską, gdzie przed drzwiami do klatki schodowej miał spać upojony alkoholem mężczyzna. Mężczyzna po wylegitymowaniu został doprowadzony do miejsca zamieszkania na ul. Armii Krajowej, gdzie odebrała go matka.

10.03.2017 około godziny 23:35 operator kamer monitoringu zauważył w kamerze usytuowanej przy ul. Boh. Warszawy mężczyznę niszczącego elewację budynków markerem. Tym razem nie udało się go zatrzymać, ale twarz jest doskonale widoczna. Niewątpliwie zostanie rozpoznany.

12.03.2017 około godziny 6:50 dyżurny SM otrzymał telefon od mieszkanki Szczecinka informujący o tym, że przy jednym z lokali znalazła portfel z zawartością. Patrol, który odebrał znaleziony portfel stwierdził, że oprócz dokumentów właściciela znajdują się tam karty kredytowe oraz pieniądze w kwocie prawie trzech tysięcy złotych. Portfel z zawartością powrócił do szczęśliwego właściciela. Znalazczyni należy się głęboki szacunek za jej uczciwość.

Przypominam o obowiązkach właścicieli, zarządców nieruchomości utrzymania ich we właściwym stanie sanitarno-porządkowym. Czas już zacząć wiosenne porządki, a na wielu nieruchomościach zalegają wręcz sterty śmieci po zimie.

Przypominamy również o obowiązkach właścicieli psów. Po pierwsze mają obowiązek sprzątać po swoich pupilach. Ważną sprawą jest wyprowadzanie psów na smyczach, a psów ras niebezpiecznych lub psów agresywnych w kagańcach. Sprawa o wykroczenie polegające zarówno na nieposprzątaniu po psie jak i na niezachowaniu nakazanych środków ostrożności, może zostać zakończona postępowaniem mandatowym, może też zostać skierowany wniosek o ukaranie takiej osoby do Sądu Rejonowego. Właściciele psów mają również obowiązek szczepić je przeciwko wściekliźnie raz w roku. W przypadku gdy nastąpi pogryzienie przez psa, właściciel oprócz odpowiedzialności cywilnej może również ponieść odpowiedzialność karną.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności