logo iszczecinek.pl

Polecamy Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Żmija na pasach! Spokojnie to tylko zaskroniec 300 zł dla każdego ucznia. Wkrótce będzie można złożyć wniosek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru!

12.01.2018 10:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru!
fot. iszczecinek.pl

Niesprawne hamulce, układy kierownicze, nietrzeźwy kierowca – to tylko nie niektóre wykroczenia, o których wielokrotnie pisaliśmy w artykułach związanych z kontrolami autokarów, które miały wieść dzieci. W okresie ferii, kiedy nasze pociechy coraz częściej będą korzystały z usług różnych przewoźników warto przed wyjazdem sprawdzić stan autokarów. Przecież każdy rodzic chce być pewny, że jego dziecko bezpiecznie będzie podróżować podczas ferii.

- W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

- Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Autokary można również sprawdzić na stronie internetowej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ Wpisując numer rejestracyjny pojazdu uzyskamy: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Pamiętajmy, że wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności