logo iszczecinek.pl

Polecamy Samochód dla filii ŚDS w Gwdzie Wielkiej zakupiony Kolizja 3 aut na łuku w Jeleniu Co u rolników w powiecie? Sprzęt AGD, mniejsze paczki i ... akordeon! Laboratorium PODIMED-u wśród najlepszych w kraju Polecamy

Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru!

12.01.2018 10:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Zgłoś kontrolę autokaru!
fot. iszczecinek.pl

Niesprawne hamulce, układy kierownicze, nietrzeźwy kierowca – to tylko nie niektóre wykroczenia, o których wielokrotnie pisaliśmy w artykułach związanych z kontrolami autokarów, które miały wieść dzieci. W okresie ferii, kiedy nasze pociechy coraz częściej będą korzystały z usług różnych przewoźników warto przed wyjazdem sprawdzić stan autokarów. Przecież każdy rodzic chce być pewny, że jego dziecko bezpiecznie będzie podróżować podczas ferii.

- W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

- Zespół Prasowy KWP w Szczecinie

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Autokary można również sprawdzić na stronie internetowej: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ Wpisując numer rejestracyjny pojazdu uzyskamy: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Pamiętajmy, że wpływ na stan bezpieczeństwa na drogach ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności