logo iszczecinek.pl

Polecamy Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Żmija na pasach! Spokojnie to tylko zaskroniec 300 zł dla każdego ucznia. Wkrótce będzie można złożyć wniosek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Trwają przygotowania do sezonu wodniackiego na Trzesiecku

18.04.2017 23:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwają przygotowania do sezonu wodniackiego na Trzesiecku
fot. Klub Płetwonurków "Murena"

Patrząc na termometry, trudno planować już sezon wodniacki, ale ten nadchodzi wielkimi krokami i czas najwyższy odpowiednio się do niego przygotować. W ostatnich dniach na jeziorze Trzesiecko, w okolicy wyciągu do nart wodnych, można było już zauważyć pracujących płetwonurków z klubu Murena. Nie przeszkadzał im wiatr i padający przelotnie deszcz ze śniegiem.

Jak co roku, przed otwarciem wyciągu, płetwonurkowie przeprowadzają podwodny przegląd konstrukcji, podczas którego sprawdzane są między innymi fundamenty, na których stoją maszty, stalowa konstrukcja masztów i liny. Przy okazji przeglądów podwodne elementy są czyszczone z narośli i różnego rodzaju śmieci (żyłki, kotwice).

-Jak na nasze oko wszystko gra. Robota jak zawsze na Trzesieckim do przyjemnych nie należała – słaba widoczność w porywach 20 cm i ciemność, ale to nic nowego –napisali na swoim facebookowym klubowym profilu płetwonurkowie.

Następnie płetwonurkowie zajęli się ustawieniem przeszkód na wyciągu, które zostały solidnie zakotwiczone. Do tego celu wykorzystano ciężkie betonowe płyty i łańcuchy.

Przed sezonem wakacyjnym ponownie będziemy mogli spotkać pracujących płetwonurków. W ramach corocznej akcji sprzątany będzie brzeg jeziora od strony miasta. Dodatkowo płetwonurkowie sprawdzą szczecineckie kąpieliska przed otwarciem.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności