logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Trwają przygotowania do sezonu wodniackiego na Trzesiecku

18.04.2017 23:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwają przygotowania do sezonu wodniackiego na Trzesiecku
fot. Klub Płetwonurków "Murena"

Patrząc na termometry, trudno planować już sezon wodniacki, ale ten nadchodzi wielkimi krokami i czas najwyższy odpowiednio się do niego przygotować. W ostatnich dniach na jeziorze Trzesiecko, w okolicy wyciągu do nart wodnych, można było już zauważyć pracujących płetwonurków z klubu Murena. Nie przeszkadzał im wiatr i padający przelotnie deszcz ze śniegiem.

Jak co roku, przed otwarciem wyciągu, płetwonurkowie przeprowadzają podwodny przegląd konstrukcji, podczas którego sprawdzane są między innymi fundamenty, na których stoją maszty, stalowa konstrukcja masztów i liny. Przy okazji przeglądów podwodne elementy są czyszczone z narośli i różnego rodzaju śmieci (żyłki, kotwice).

-Jak na nasze oko wszystko gra. Robota jak zawsze na Trzesieckim do przyjemnych nie należała – słaba widoczność w porywach 20 cm i ciemność, ale to nic nowego –napisali na swoim facebookowym klubowym profilu płetwonurkowie.

Następnie płetwonurkowie zajęli się ustawieniem przeszkód na wyciągu, które zostały solidnie zakotwiczone. Do tego celu wykorzystano ciężkie betonowe płyty i łańcuchy.

Przed sezonem wakacyjnym ponownie będziemy mogli spotkać pracujących płetwonurków. W ramach corocznej akcji sprzątany będzie brzeg jeziora od strony miasta. Dodatkowo płetwonurkowie sprawdzą szczecineckie kąpieliska przed otwarciem.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności