logo iszczecinek.pl

Polecamy Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Trwa walka o życie noworodka

11.10.2017 11:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwa walka o życie noworodka
fot. iszczecinek.pl

Cały czas trwa walka o życie noworodka, który wczoraj został znaleziony na ul. Armii Krajowej. Noworodek został przetransportowany do szpitala w Koszalinie. Wcześniej, w szczecineckim szpitalu, udało się przywrócić czynności życiowe. Lekarze są przekonani, że gdyby dziecko dłużej leżało w takim stanie na ziemi nie byłoby szans na jego uratowanie.

Poród w domu bez asysty lekarza

-W jednym z mieszkań w Szczecinku 24-letnia kobieta odbyła poród bez asysty lekarza i położnych – mówi Polskiemu Radiu Koszalin Ryszard Gąsiorowski, prokurator Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. -Bezpośrednio po tym porodzie mogło dojść do wyrzucenia nowonarodzonego dziecka na zewnątrz budynku. Nagie dziecko z pępowiną dostrzegła sąsiadka, która szybko owinęła dziecko kocem i wezwała pomoc.  

Pomoc w ostatniej chwili

-Kobieta, która znalazła dziecko w dużej mierze przyczyniła się do uratowania mu życia –mówi dr Anita Gacka-Krupa lekarz z Dziecięcego Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Dzieci koszalińskiego szpitala. -Cały uraz wielonarządowy spowodowany jest właśnie upadkiem z wysokości - dotyczy głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej. Stan jest bardzo ciężki. Dziecko cały czas walczy o życie. Jest w trakcie intensywnej terapii i intensywnej diagnostyki. Kolejne godziny będą decydujące dla dziecka, dla jego stanu i przeżycia.  

Lekarze zaznaczają, że nie ma pewności, że wszystko zakończy się pomyślnie.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności