logo iszczecinek.pl

Polecamy Kamil Biegański o swoich pomysłach na sport w Szczecinku Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Trwa nabór na Uniwersytet Dzieci i Młodzieży

19.10.2017 16:00
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwa nabór na Uniwersytet Dzieci i Młodzieży
fot. archiwum

Jak zachęcić dzieci i młodzież do odkrywania świata i zdobywania wiedzy? Można na przykład zapisać naszą pociechę na studia. Okazuje się, że studiować można już od najmłodszych lat, a umożliwia to Firma Kronospan i Politechnika Koszalińska, w ramach której już od zeszłego roku w Szczecinku działa Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja trwa i są jeszcze wolne miejsca. Pierwszy wykład odbędzie się już 28 października.

Na Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży naukowcy i wykładowcy prowadzą fascynujące zajęcia, pełne eksperymentów, twórczej zabawy i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Młodzi studenci w trakcie wykładów i warsztatów doświadczają i aktywnie uczestniczą w zajęciach, a dzięki temu przyswajają i zapamiętują mnóstwo ciekawych informacji. Wiedza przekazywana jest w przystępny i obrazowy sposób, tak aby dzieci mogły zrozumieć wiele zagadnień, a następnie wykorzystywać je w praktyce.

W zeszłym roku, w zajęciach w ramach Uniwersytetu uczestniczyło 250 dzieci. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Wyciągając wnioski z pierwszego roku działalności, podjęto decyzję o stworzeniu dwóch grup: dzieci z klas I – V oraz  młodzież z klas VI – VIII i gimnazjum. Każda grupa będzie liczyła po 250 osób. Zajęcia będą odbywały się na terenie Kronospan Design Center w Szczecinku. W tym roku zaplanowanych jest 5 wykładów w semestrze oraz dodatkowe warsztaty dla chętnych.

Mecenasem projektu jest Spółka Kronospan. Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do poznania świata przedmiotów ścisłych i technicznych. Zajęcia, prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej, mają zachęcić młodych do pogłębiania swojej wiedzy krok po kroku, w zakresie wiedzy nabywanej na politechnice. Chodzi o to, by przybliżyć im świat przedmiotów, takich jak: matematyka, fizyka, chemia i wpłynąć w konsekwencji, na ich przyszłe wybory dotyczące kierunku studiów.

Rekrutacja nadal trwa, można się zapisywać online TUTAJ do wyczerpania miejsc.

- materiał partnera -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności