logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Trwa akcja"Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Policja apeluje o ostrożność na drogach

25.12.2017 09:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwa akcja"Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Policja apeluje o ostrożność na drogach
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Dodatkowe patrole mają zwiększyć bezpieczeństwo w okresie świątecznym, kiedy ruch jest wzmożony. Jak informuje podkomisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji, na drogach jest dość spokojnie. Choć - dodaje - przez pierwsze dwa dnia akcji zginęło osiemnaście osób.

-Mieliśmy również do czynienia z dwustu osiemnastoma wypadkami samochodowymi, w których rannych zostało dwieście trzydzieści sześć osób. Są to liczb, które pokazują, że ta praca policji jest bardzo potrzebna - wyjaśnia.

Robert Opas dodał, że policja pierwszego dnia akcji zatrzymała stu siedemdziesięciu pięciu, a drugiego dnia dwustu sześciu nietrzeźwych kierowców.

- Apelujemy do kierowców, aby do tych najpoważniejszych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym nie dochodziło - dodał.

Policja informuje również, że dotychczasowe dane są porównywalne do tych sprzed roku. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o ostrożność na drodze, aby każdy z uczestników ruchu drogowego mógł dojechać do celu. Akcja trwa od 22 do 26 grudnia.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności