logo iszczecinek.pl

Polecamy Lodowisko może już na weekend Antoni Borys powołany do kadry Polski TIR zjechał z drogi i zaorał pole Rozmowa z wiceburmistrzem Maciejem Makselonem Wiadukt na Bugnie priorytetem drogowców Polecamy

Tomasz Czuk, rzecznik Urzędu Miasta komentuje nagranie w TVN

25.03.2016 11:01
A A A
Zdjęcie do artykułu Tomasz Czuk, rzecznik Urzędu Miasta komentuje nagranie w TVN
fot. iszczecinek.pl

Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta komentuje wczorajsze nagranie programu „Blisko ludzi” w studiu TVN. Program „Blisko ludzi” wyemitowany będzie w sobotę (26.03) o godzinie 20:00 na antenie TVN24.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, formuła programu podporządkowana była z góry przyjętej tezie, w myśl której Szczecinek jest miastem bezprawia i nieczytelnych powiązań świata polityki i lokalnego biznesu. Stawiane zarzuty były powtórzeniem pojawiających się podczas sesji Rady Miasta zapytań oraz interpelacji opozycyjnych radnych w sprawie rzekomego potoku zleceń dla firmy Nutima, dzierżawy Mysiej Wyspy czy opłat adiacenckich na Sójczym Wzgórzu.  Prowadzącego nie interesowały szczegółowe wyjaśnienia oraz subtelności natury prawnej. Warto jednak zaznaczyć, że dyskutanci, reprezentujący różne partie polityczne, jednoznacznie stwierdzili, że prawo nie zostało w tym przypadku złamane i że ustawodawca przez 26 lat nie potrafił wypracować  rozwiązań legislacyjnych, które skutecznie  eliminowałyby  sporne sytuacje.

W stosunku do jednego z wypowiadających się w filmie specjalistów, który podał nieprawdziwe informacje na temat wysokości naliczonych opłat adiacenckich, miasto rozważa skierowanie sprawy na drogę sądową.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności