logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

"Toksyczna hałda”, Kronospan i SiS Terra spotkali się w sądzie. Ruszył proces o pomówienie [WIDEO]

19.04.2017 17:17
A A A
Zdjęcie do artykułu "Toksyczna hałda”, Kronospan i SiS Terra spotkali się w sądzie. Ruszył proces o pomówienie [WIDEO]
fot. youtube.com

Pod koniec ubiegłego roku, do Sądu Rejonowego w Szczecinku wpłynął akt oskarżenia, złożony przez spółkę Kronospan Szczecinek przeciwko Jackowi Pawłowiczowi - członkowi zarządu SIS Terra, radnemu Rady Miasta. Sprawa dotyczy konferencji prasowej, na której Jacek Pawłowicz posiłkując się nagraniem z drona miał pomówić Kronospan o wywożenie „toksycznej hałdy” na teren przy ul. Leśnej. Na nagraniu widać między innymi jak ciężarówki przewożą materiał ładowany przy hałdzie i transportują go na wspomnianą działkę przy ul. Leśnej.

Po wspomnianej konferencji Kronospan odpowiedział na te zarzuty, twierdząc że biomasa z hałdy z całą pewnością nie jest wykorzystywana do zasypywania dołów na terenach, należących do spółek Kronospan. Natomiast w celu wyrównywania terenu przemysłowego przy ul. Leśnej prowadzona jest niwelacja tych działek z wykorzystaniem czystej ziemi.

W akcie oskarżenia można było przeczytać między innymi, że Kronospan zarzuca Jackowi Pawłowiczowi, że działając ze „z góry powziętym zamiarem” podczas konferencji prasowej Terry 4. listopada 2015 r., posiłkując się nagraniem z drona pomówił Kronospan o wywożenie „toksycznej hałdy” na teren przy ul. Leśnej, tj. o takie postępowanie, które może narazić firmę na utratę zaufania, potrzebnego do prowadzonej działalności –poinformowało biuro prasowe Kronospan.

Dziś ruszył proces w tej sprawie. Na wniosek oskarżyciela, rozprawa była zamknięta dla publiczności i mediów, co wzbudziło niezadowolenie zainteresowanych.

Materiał wideo TV Zachód

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności