logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

To oni zebrali najwięcej pieniędzy podczas ostatnich dwóch finałów WOŚP

16.01.2018 18:29
A A A
Zdjęcie do artykułu To oni zebrali najwięcej pieniędzy podczas ostatnich dwóch finałów WOŚP
fot. Zbigniew Otulak

Grupa Task Force Raven po raz kolejny zebrała najwięcej  pieniędzy do puszki podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko dzięki im konto szczecineckiego sztabu WOŚP wzbogaciło się o ponad 7200 zł. Kim jest grupa Task Force Raven?

- Jesteśmy szczecinecką grupą miłośników Airsoft-u. Poza realizacją naszej pasji, staramy się również angażować w różnego rodzaju akcje charytatywne. Naszym największym dokonaniem w tej dziedzinie było wykonanie projektu "Z ulicy do lasu!", dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundusz Tratwa Szczecinek. Bierzemy również udział w zbiórkach w ramach WOŚP.

-mówi Adrian Przybyłko, Task Force Raven

Podczas dwóch ostatnich finałów WOŚP grupa Task Force Raven zebrała najwięcej pieniędzy wśród szczecineckich wolontariuszy (nie dotyczy instytucji). W ubiegłym roku uzyskali wynik 3690,43 zł, w tym roku było jeszcze lepiej - 7268,13 zł.

- Nasz pomysł na zbiórkę nie jest szczególny. Tak jak inni wolontariusze, chodzimy z puszką po ulicach Szczecinka. Różnica polega na tym, że my jesteśmy w pełnym umundurowaniu, wyposażeni w repliki broni, co wzbudza zainteresowanie przechodniów, którzy przez to chętniej wspierają WOŚP.

Z roku na rok, podczas kwesty spotyka się coraz mniej negatywnie nastawionych do WOŚP osób. W tym nie spotkaliśmy na ulicach Szczecinka ani jednej osoby, która wyrażałaby się w inny niż pozytywny sposób o akcji.

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności