logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

To był weekend pod znakiem balonów [WIDEO]

09.07.2018 07:14
A A A
Zdjęcie do artykułu To był weekend pod znakiem balonów [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

50 załóg balonowych, które zjechały w miniony weekend do Szczecinka, sprawiły, że nasze miasto na trzy dni stało się balonową stolicą Europy. Wielkie kolorowe balony przyciągnęły rzeszę turystów z różnych zakątków naszego kraju i nie tylko.

Najbardziej widowiskowe dla widzów były przygotowania balonów do startów, które tradycyjnie odbywały się na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Te wydarzenia przyciągały po kilka tysięcy osób. Kolejną atrakcją jaką przygotowali organizatorzy była Nocna Gala Balonowa. Była to prawdziwa uczta dla publiczności. Balony ustawione w półkolu przed trybunami na boisku bocznym OSiR-u w całkowitej ciemności podświetlane były przez pilotów. To wszystko w rytm doskonale dobranej muzyki.

Na zakończenie festiwalu rozegrano konkurencję Splash-or-Grab. W wolnym tłumaczeniu "Chlapnij w wodę lub zgarnij nagrodę". To autorska konkurencja twórców Festiwalu Balonowego w Szczecinku, nigdzie indziej na świecie nie rozgrywana. Podczas tegorocznej edycji tylko dwóm załogom udało się zbliżyć do platformy umieszczonej na jeziorze Trzesiecko.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności