logo iszczecinek.pl

Polecamy Siłownie plenerowe i strefy relaksu przy szkołach. Znamy szczegóły [WIDEO] Bajka terapeutyczna dla osób z kynofobią Uroczyste przekazanie radiowozu dla szczecineckich policjantów [WIDEO] W Szczecinku będzie nowy czujnik jakości powietrza Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory Polecamy

To będzie wieża z elektronicznym dzwonem

05.10.2016 11:25
A A A
Zdjęcie do artykułu To będzie wieża z elektronicznym dzwonem
fot. iszczecinek.pl

Kościół pw. św Krzysztofa doczekał się wieży. Po kilku tygodniach pracy przy kościele od strony skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Słowiańską widać już okazałą dobudówkę. Po zakończeniu prac wieża wraz z ustawionym na niej krzyżem będzie miała około 31 metrów wysokości.

Niestety w wieży nie pojawi się tradycyjny dzwon. Nie pozwoli na to konstrukcja wieży. Od początku projektowania założono, że tradycyjny dzwon zostanie zastąpiony „dzwonem elektronicznym”. Jak zapewniają producenci, tego typu urządzenie w pełni odda brzmienie prawdziwych dzwonów. Urządzenie mogże być zestawione w dowolnych konfiguracjach. Dźwięk dzwonów nagrany jest cyfrowo na nowoczesnych nośnikach. Użytkownik może samodzielnie wybrać zestaw dzwonów np. wagę i ton.

Charakterystyczną częścią wieży będzie oszklony świetlik, który przetnie ją na całej wysokości. Element ten będzie skierowany w stronę skrzyżowania.

Jak zapowiadają pracownicy wznoszący wieżę, prace potrwają jeszcze kilka tygodni – pod warunkiem, że pozwoli na to pogoda. Po zbudowaniu wieży, ekipa budowlana zajmie się elewacją kościoła. Te prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności