logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Tak będzie wyglądał Szczecinecki Rower Miejski. Znamy ceny wypożyczania i lokalizacje stacji

14.05.2018 16:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Tak będzie wyglądał Szczecinecki Rower Miejski. Znamy ceny wypożyczania i lokalizacje stacji
fot. Tomasz Merk

Komunikacja Miejska zaprezentowała dziś Szczecinecki Rower Miejski. Jednoślady będą pochodziły od rodzimej firmy Comdrev. Wartość kontraktu brutto wynosi ponad 1,1 mln zł. Obejmuje on wykonanie i dostarczenie 22 stacji dokujących, które zostaną rozmieszczone na terenie Szczecinka oraz 150 rowerów, w tym pięciu tandemów. Miasto otrzymało dofinansowanie na wprowadzenie sieci wypożyczalni rowerów miejskich. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Zachodniopomorskiego.

-Rozmieszczenie stacji rowerowych przy przystankach autobusowych ma pozwalać mieszkańcom na wybór sposobu podróżowania, jest to zgodne z realizowanym projektem multimodalnej mobilności miejskiej –informuje Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

Rozmieszczenie stacji dostępne jest na mapce (poniżej) oraz na stronach KM. Aby wypożyczyć rower trzeba będzie się najpierw zarejestrować – założyć konto (poprzez stronę internetową, lub za pomocą aplikacji mobilnej). Opłata inicjacyjna będzie wynosić 19zł. Opłaty za przejazd: do 20 min za darmo, pierwsza godzina 0,5 zł, druga godzina 1 zł, trzecia godzina 2 zł, a każda następna 3 zł. Wypozyczalnia powinna ruszyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności