logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS

23.02.2019 09:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS
fot. iszczecinek.pl

Kto postawił zbiornik na paliwo przy parkingu znajdującym się na terenie bazy PKS? Tego próbują dowiedzieć się urzędnicy i służby, które zostały zaalarmowane w miniony czwartek o wycieku paliwa właśnie przy zbiorniku. Na miejscu pojawiły się straż pożarna, straż miejska i pracownicy urzędu miasta z wydziału ochrony środowiska.

Przy zbiorniku znajdowały się plamy oleju, które powstały prawdopodobnie podczas przelewania lub tankowania paliwa. To co jednak najciekawsze to fakt, że o istnieniu zbiornika mało kto wiedział, a sam zbiornik został ustawiony wbrew przepisom ppoż. Zbiornik obłożony był oponami i nie było żadnych gaśnic. Do tego zbiornik został ustawiony przy samym budynku i nie posiadał żadnych oznaczeń. Sprawa została zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Straż pożarna zabroniła użytkowania zbiornika. Dodatkowo zbiornik został odgrodzony taśmami i pojawiła się na nim kartka z informacją o zakazie użytkowania. To jednak nie zrobiło wrażenia na kierowcach, którzy już następnego dnia z rana podjechali pod zbiornik i wbrew zakazom zaczęli tankować autobusy, co nagrał nasz reporter.

Z rozmowy z kierowcą dowiedzieliśmy się, że w zbiorniku może znajdować się około 6 tys. litrów oleju napędowego. Warto dodać, że zbiornik nie jest praktycznie w żaden sposób zabezpieczony przed osobami postronnymi.


WARTO PRZECZYTAĆ: W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS


 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności