logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Szykuje się wymiana drzew przy głównych ulicach miasta

12.04.2018 22:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Szykuje się wymiana drzew przy głównych ulicach miasta
fot. iszczecinek.pl

Ulica Kościuszki. Wiekowe drzewa, które są w złej kondycji zdrowotnej i stanowią zagrożenie dla przechodniów jak i kierowców, wkrótce trafią pod topór drwali. Łącznie na odcinku od ul. Mierosławskiego do Derdowskiego wyciętych zostanie ponad 30 drzew. W ich miejsce pojawią się nowe nasadzenia.

Poza nowymi nasadzeniami przy wspomnianych ulicach, młode drzewa pojawią się także przy stadionie lekkoatletycznym na Świątkach oraz przy ul. Trzesieckiej. Wśród nasadzeń znajdą się m.in. lipy, dęby, klony pospolite, buki i krzewy typu Berberys. Koszt zadania szacuje się na 300 tys. zł z czego 85 procent pochodzić będzie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostała część to wkład własny samorządu powiatowego.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu pn. „Stworzenie przestrzeni zurbanizowanych terenów zielonych oraz kurtyn zieleni przy ulicach powiatowych i obiektach sportowych na terenie miasta Szczecinek”. W tym miejscu należy przypomnieć, że Powiat Szczecinecki jest partnerem w projekcie pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach programu infrastruktury i środowiska, którego liderem jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności