logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Sztafeta Zdrowia - pierwszy raz w Szczecinku!

21.03.2013 07:55
A A A
Zdjęcie do artykułu Sztafeta Zdrowia - pierwszy raz w Szczecinku!

Dokładnie w połowie kwietnia rusza w Szczecinku Sztafeta Zdrowia, akcja promująca zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i poprawiająca świadomość ludzi nt. zachowań zdrowotnych.

Przez 5 dni (15 -19 kwietnia) wszyscy chętni będą mogli wziąć udział m.in. w bezpłatnych badaniach, wykładach promujących zdrowe zachowania, uzyskać porady specjalistów z różnych dziedzin, zwiedzić szpitalne oddziały.

Celem Sztafety Zdrowia, poza poprawą świadomości dotyczącej zachowań zdrowotnych, jest również propagowanie modelu integracji wielopokoleniowej. –Chcemy pokazać ogrom doświadczenia seniorów oraz umiejętności ludzi młodych i zachęcić zarówno jednych jak i drugich  do wymiany swojej wiedzy – mówi Anna Wruk – Złotowska, współorganizatorka Sztafety. Stąd też pomysł, aby młode osoby pomogły seniorom oswoić się z komputerami i tabletami przy wsparciu  firmy COMDREV.

W akcji bardzo aktywnie będą uczestniczyły szczecineckie szkoły, w których zaplanowane są spotkania dotyczące m.in. higieny i zdrowia, problemów z ciśnieniem, a także krwiodawstwa. W szkołach ponadgimnazjalnych zorganizowany zostanie konkurs z pomocy przedmedycznej. Na zwycięzcę konkursu czekają atrakcyjne nagrody, w tym możliwość uczestnictwa w cyklicznych kursach medycznych organizowanych przez szpital w Szczecinku.

Każdy z 5 dni będzie miał swoje hasło przewodnie:

W poniedziałek, w ramach akcji Szpital bez tajemnic. Czy u nas jest bezpiecznie?, będzie można zwiedzić Oddział chirurgii urazowo –ortopedycznej, Oddział chirurgii ogólnej, Oddział położniczy i Pracownię mammograficzną Szpitala w Szczecinku.

We wtorek Laboratorium PODIMED-u razem ze Stowarzyszeniem Onkologia Szczecinecka organizuje bezpłatne badania w kierunku wykrywania nowotworów prostaty -będzie można  zbadać poziom PSA.

Środa będzie przebiegała pod hasłem opieki długoterminowej i seniorów. W organizację tego dnia włączyły się DPS w Bornem Sulinowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Patronka, Dom Dziennego Pobytu Złota Jesień i  Fundacja Przystań.

Czwartek to Dzień Nerki. Regionalne Centrum Nefrologii -  Dializa zaprasza na NEFROTEST. Wszystkie chętne osoby  będą mogły liczyć na konsultację lekarską i badanie krwi w kierunku chorób nerek.

W  tym samym dniu (czwartek)  młodzież będzie mogła skorzystać z bezpłatnych konsultacji w gabinetach stomatologicznych PODIMED-u przy ulicy Limanowskiego.

W piątek tematyka krążyła będzie wokół serca. W organizację tego dnia włączyło się Szczecineckie Stowarzyszenie Kardiologiczne Moje Serce.

Natomiast w sobotę (20 kwietnia) organizatorzy proponują m.in. wspólny nordic walking z Andrzejem Kowalem, seniorami i młodzieżą, turniej siatkówki oraz występy sekcji SAPiK -u.

Sztafeta Zdrowia to pierwsza w Szczecinku, organizowana na tak dużą skalę, akcja promująca zdrowy styl życia. W jej organizację włączyły się zakłady opieki zdrowotnej, stowarzyszenia promujące zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i ruchową, zakłady opieki długoterminowej, prywatne firmy. Patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz, Starosta i SAPiK.

Szczegółowy program obchodów Sztafety Zdrowia przedstawimy już wkrótce.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności