logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Szpitalne lądowisko wyremontowane

04.10.2016 09:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Szpitalne lądowisko wyremontowane
fot. Szpital Szczecinek

W poniedziałek ponownie do użytkowania zostało oddane lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego szczecineckiego szpitala. Remont lądowiska – tak jak planowano – rozpoczął się na początku września. Technologia prac modernizacyjnych wykluczała ich wykonanie w niesprzyjających warunkach pogodowych, dlatego zakończenie remontu przewidywano na koniec października. Jak się okazało prace znalazły swój finał jeszcze szybciej. Wykonawcą zadania była wybrana w trybie przetargu firma PROMIS P. Misiura Sp. J z Kraczkowa.  Remont w głównej mierze został sfinansowany z odszkodowania uzyskanego od autora pierwotnego projektu budynku lądowiska.

Prace modernizacyjne polegały m.in. na wykonaniu odpowiedniej nawierzchni (posadzki) na płycie lądowiska, zdolnej do mostkowania istniejących zarysowań, odpornej na bezpośrednie oddziaływanie środowiska atmosferycznego, jak również zabezpieczającej niżej położone elementy przed zamakaniem. Wykonano także uszczelnienia styku płyty lądowiska ze ścianą pomieszczeń windy i klatki schodowej. Na koniec wykonano odkształcalne zabezpieczenie powłokowego i oznakowano lądowisko za pomocą kolorowych żywic.

 

źródło. Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności