logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Szokujące wyniki pomiarów temperatur wnętrza samochodu pozostawionego na słońcu [WIDEO]

04.08.2018 11:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Szokujące wyniki pomiarów temperatur wnętrza samochodu pozostawionego na słońcu [WIDEO]
fot. Krystian Tarnowski

Zamknięty samochód pozostawiony na słońcu, już po 30 minutach może stać się śmiertelną pułapką. Po takim czasie wewnątrz samochodu jest już ponad 50 stopni Celsjusza, a niektóre elementy pojazdu nagrzewają się do… około 150 st. C! Wyniki pomiarów przeprowadzone przez Krystiana Tarnowskiego, który wykonuje usługi przy wykorzystaniu profesjonalnej kamery termowizyjnej, nie pozostawiają złudzeń – w nagrzanym na słońcu samochodzie można się poparzyć.

Pana Krystiana poprosiliśmy o nagranie filmu kamerą termowizyjną wnętrza samochodu pozostawionego na słońcu na 30 minut. Wyniki są szokujące. Dodajmy, że auto, wykorzystane do pomiarów było koloru białego. W przypadku czarnego lakieru, temperatury zapewne byłyby jeszcze wyższe. Pomiar wykonano o godziny 10:00 kiedy na zewnątrz było 27 st. C. Urządzenie wykorzystane do pomiaru to kamera marki Flir.

Na nagraniu można zobaczyć między innymi, że kierownica, której czasami nie można dotknąć, ma około 70 st. C, podobnie jak inne elementy deski rozdzielczej i tapicerki – np. siedzenia. Fotelik dziecka na tylnym siedzeniu, które częściowo było zacienione osiągnął temperaturę miejscami nawet 60 st. C. Urządzenie chwilami wskazywało nawet 150 st. C – były to temperatury elementów karoserii.

Dodajmy, że kamery termowizyjne mają bardzo duże zastosowanie w życiu codziennym. Przy ich pomocy można sprawdzić np. stan instalacji elektrycznej, wykonanie termomodernizacji budynku - straty ciepła na budynkach, uszkodzenia izolacji termicznych czy Instalacje ciepłej wody.


Na koniec dołączamy film ku przestrodze: Jak umiera dziecko w nagrzanym samochodzie 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności