logo iszczecinek.pl

Polecamy Na lotnisku w Wilczych Laskach świętowały latawce Polak potrafi, czyli jak "naprawiono" fontannę przed ratuszem [ZDJĘCIA INTERNAUTÓW] Ratownicy z grupy Promed Szczecinek pomagają w Rytlu Trwa XIV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy”, Borne Sulinowo 2017 [WIDEO, FOTO, PLAN] Polecamy

Szczepionki dla lisów

20.09.2012 17:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczepionki dla lisów
fot. Lasy Państwowe

W dniach od 29.09 września do 02 października na obszarze województwa zachodniopomorskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, szczepionka dla lisów w postaci krążka o średnicy 3-5 cm, będzie zrzucana z samolotów na lasy, łąki, pola i nieużytki.

By jak największa liczba dawek szczepionki została podjęta przez lisy lekarze weterynarii apelują o nie urządzanie polowań w czasie trwania akcji, nie wprowadzania zorganizowanych grup na tereny zrzutów szczepionki, nie dotykanie, zbieranie i niszczenie przynęt zawierających szczepionkę, trzymanie zwierząt gospodarskich pod kontrolą.

W przypadku kontaktu człowieka ze szczepionką dla lisów należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Szczepionka nie stanowi śmiertelnego zagrożenia dla zwierząt domowych, jednak należy zapobiegać spożywania jej np. przez psy czy koty. Jeżeli jednak udomowione zwierzę zje szczepionkę również należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii.

tekst: Edyta Wieleba-Matyśniak

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności