logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Szczecinek stawia na sporty ekstremalne. Na początek ekstremalna zjeżdżalnia

17.05.2017 18:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinek stawia na sporty ekstremalne. Na początek ekstremalna zjeżdżalnia
fot. archiwum

Już wkrótce Szczecinek może stać się stolicą sportów ekstremalnych. Taki plan mają włodarze miasta. Na początek powstanie ekstremalna zjeżdżalnia, ale na tym ma się nie skończyć. 

Dziś w naszym mieście gościł projektant, który ma zaprojektować ekstremalną zjeżdżalnię.

-Objechaliśmy całe jezioro, sprawdziliśmy wszystkie miejsca gdzie mógłby powstać taki obiekt – mówi Mariusz Getka, prezes SzLOT. –Odwiedziliśmy wszystkie plaże strzeżone i miejsca przeznaczone do kąpieli, byliśmy przy wieży Bismarcka i na terenie byłego ośrodka „Fala”. Projektant zapoznał się z tymi miejscami i teraz siada nad projektem, który ma być gotowy do końca tygodnia.

Wiadomo już, że zjeżdżalnia będzie miała 22 metry wysokości (dla porównania - 6 pięter) i będzie posiadała dwa zjazdy: jeden będzie „wyrzucał” do przodu, drugi – w górę, nawet na 15 metrów. Przy zjeżdżalni planuje się stworzyć całą infrastrukturę: drogi dojazdowe, parkingi i miejsca dla publiczności, która będzie podziwiała śmiałków.

Jaka jest szansa, że zjeżdżalnia powstanie w tym sezonie letnim?

-Szansa jest, ale ma na to wpływ wiele czynników – mówi M. Getka. –Uzależnione jest to na przykład od dostępności materiałów i elementów, z których będzie budowana zjeżdżalnia. Jak zaznacza nasz rozmówca, pomysł ma akcetację burmistrza, ale najpierw trzeba poznać szczegóły, na przykład te związane z bezpieczeństwem.

Co następne?

Nasz rozmówca nie zdradza na razie jakie są kolejne plany jeśli chodzi o ekstremalne sporty, ale na pewno miasto chce iść w tym kierunku. Jak zapewnia M. Getka, będą to oryginalne pomysły, które przyciągną do naszego miasta sympatyków ekstremalnych sportów.  

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności