logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Szczecinek, Mielec i Żary w Sejmie. Rozmawiali o zanieczyszczeniu powietrza i odpadach

13.06.2018 16:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinek, Mielec i Żary w Sejmie. Rozmawiali o zanieczyszczeniu powietrza i odpadach
fot. archiwum

Dziś w Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami. Zgodnie z zapowiedziami w posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Szczecinka, Mielca i Żar, czyli miast, w których swoją działalność prowadzi Kronospan. Podczas spotkania w sejmie omawiano poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o odpadach. Poruszone zostały tematy między innymi związane z definicją biomasy i monitoringiem emisji.

Do sejmu ze Szczecinka wybrała się delegacja członków Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Terra: Joanna i Jacek Pawłowicz oraz Krzysztof Sobczyk

-Jak na razie dla nas najistotniejsze jest to, że przeszedł zapis o możliwości rozszerzenia zakresu obowiązków monitoringu. I udało się przekazać Ministrowi że wbrew temu, co twierdzą lobbyści przemysłu drzewnego, jednak da się w sposób ciągły monitorować nie tylko pyły, ale też gazy i LZO –czytamy na stronach działaczy.

W Sejmie nie zabrakło przedstawicieli przemysłu drzewnego, w tym także Kronospanu, którzy także przedstawili swoje postulaty. 

Po spotkaniu Jacek Pawłowicz przekazał nam, że ma dobre wieści dla mieszkańców Szczecinka. Podzieli się z nimi jak tylko powrócą do Szczecinka.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności