logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Szczecineckie Spotkanie z Folklorem odbyło się po raz trzeci

17.07.2017 12:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecineckie Spotkanie z Folklorem odbyło się po raz trzeci
fot. Gmina Szczecinek

Niedzielne (17.07) popołudnie upłynęło w Szczecinku pod znakiem ludowego grania, a wszystko za sprawą Szczecineckiego Spotkania z Folklorem. Była to już III edycja, której twórcą i organizatorem był zespół Swojacy z Sitna. Na muszli koncertowej zaprezentowało się szesnaście zespołów, głównie z terenu powiatu szczecineckiego,  a gościem honorowym była kapela Kurna Chata z Ustronia Morskiego.

Przy dźwiękach muzyki ludowej czas postanowiło spędzić wielu mieszkańców, którzy mogli również skosztować najróżniejszych pyszności dostępnych na  kiermaszach z domowymi przysmakami oraz rzucić okiem na niezwykle oryginalne wyroby rękodzielnicze.

W tym roku występy zespołów oceniała komisja konkursowa w składzie: Kinga Bronakowska - Wydział Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego, Marzena Nowacka -  zespół Swojacy, Tomasz Giłka - dyrygent Orkiestry Małej Filharmonii i nauczyciel w Szkole Muzycznej im. O. Kolberga, Jan Szwejda - akordeonista oraz Marcin Jaczewski - prezes szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego i zarazem przewodniczący jury. 

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności