logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Szczecinecki ZGM likwiduje toalety w piwnicach i na korytarzach

09.02.2019 09:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki ZGM likwiduje toalety w piwnicach i na korytarzach
fot. iszczecinek.pl

Mieszkańcy wreszcie będą żyć w godnych warunkach. ZGM likwiduje toalety w piwnicach i na korytarzach.

W około dwudziestu mieszkaniach komunalnych i socjalnych w ścisłym centrum Szczecinka trwa dobudowywanie łazienek i toalet. To kolejny etap wieloletniego programu zakładającego likwidację niedogodności dla mieszkańców, którzy mówią, że wreszcie czują, iż żyją w godnych warunkach:

- Tak naprawdę większość ludzi ma łazienkę. Dla nas była to po prostu wielka radość. Moja mama i ja jesteśmy niepełnosprawne i musiałyśmy chodzić do piwnicy. Jeżeli chodzi o mycie się, to był kłopot - musiałyśmy to robić w misce.

Przebudowa mieszkań socjalnych i komunalnych to spore wyzwanie. Często trzeba zagospodarować niewielką przestrzeń, żeby wydzielić łazienkę i toaletę, mówi Tomasz Wełk, prezes Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku:

- Są problemy związane z projektowaniem przebudowy i uzyskaniem pozwolenia na budowę. Do tego są również wolne przewody kominowe, czyli musimy zapewnić wentylację. To sprawia, że we nie będzie łazienek we wszystkich lokalach.

W ciągu ostatnich trzech lat liczba mieszkań z toaletą na korytarzu lub w piwnicy spadła z 220 do 170. Projekt będzie realizowany do 2022 roku. Rocznie na adaptację budynków ZGM wyda około 200 tysięcy złotych. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności