logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejna firma meblarska rozpocznie działalność w Szczecinku HISTORIA. Mord sowiecki na leśnikach w turowskiej leśniczówce - 23.11.1946 roku [WIDEO] Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Szczecinecki Zamek laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2017

20.04.2017 00:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki Zamek laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2017
fot. CK Zamek

Skrzydło zamku książęcego, obecnie Centrum Konferencyjne ZAMEK w Szczecinku zostało laureatem tegorocznego konkursu Zabytek Zadbany w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych.

Nagroda została przyznana za wzorową adaptację przeprowadzoną z zachowaniem wartości historycznej budowli oraz maksymalnym poszanowaniem substancji zabytkowej. W efekcie prac wykonanych w oparciu o staranne badania konserwatorskie wyeksponowano poszczególne fazy rozwoju obiektu. Nowa funkcja została harmonijnie wpisana w obiekt historyczny –czytamy w komunikacie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Skrzydło południowe zamku książąt pomorskich zostało wzniesione na przełomie lat 20. i 30. XIV wieku. Funkcję obronną pełniło do początków XVII wieku, kiedy to nadano mu charakter rezydencjonalny. Współcześnie obiekt adaptowano na centrum szkoleniowo-konferencyjne.

Kliknij i zobacz galerię zdjęć Zamku "przed" i "po" remoncie

fot. Marcin Wilk

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2017” odbyło się 19 kwietnia br. podczas uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Bydgoszcz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środowiska konserwatorskie, specjaliści od ochrony zabytków, przedstawiciele środowisk naukowych i opiniotwórczych, osoby zasłużone kulturze i ochronie zabytków.

źródło: nid.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności