logo iszczecinek.pl

Polecamy Przebudują drogi wojewódzkie i poprawią bezpieczeństwo Niezwykle rzadki, biały daniel spaceruje w okolicy Szczecinka Pomnik przyrody rosnący na terenie przedszkola jest niebezpieczny. Będzie wycięty Food Trucki zjadą się do Szczecinka na Festiwal Smaków Polecamy

Szczecinecki Zamek laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2017

20.04.2017 00:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki Zamek laureatem konkursu Zabytek Zadbany 2017
fot. CK Zamek

Skrzydło zamku książęcego, obecnie Centrum Konferencyjne ZAMEK w Szczecinku zostało laureatem tegorocznego konkursu Zabytek Zadbany w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych.

Nagroda została przyznana za wzorową adaptację przeprowadzoną z zachowaniem wartości historycznej budowli oraz maksymalnym poszanowaniem substancji zabytkowej. W efekcie prac wykonanych w oparciu o staranne badania konserwatorskie wyeksponowano poszczególne fazy rozwoju obiektu. Nowa funkcja została harmonijnie wpisana w obiekt historyczny –czytamy w komunikacie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Skrzydło południowe zamku książąt pomorskich zostało wzniesione na przełomie lat 20. i 30. XIV wieku. Funkcję obronną pełniło do początków XVII wieku, kiedy to nadano mu charakter rezydencjonalny. Współcześnie obiekt adaptowano na centrum szkoleniowo-konferencyjne.

Kliknij i zobacz galerię zdjęć Zamku "przed" i "po" remoncie

fot. Marcin Wilk

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2017” odbyło się 19 kwietnia br. podczas uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Bydgoszcz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środowiska konserwatorskie, specjaliści od ochrony zabytków, przedstawiciele środowisk naukowych i opiniotwórczych, osoby zasłużone kulturze i ochronie zabytków.

źródło: nid.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności