logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Szczecinecki szpital kupił dwie nowe karetki

18.04.2018 11:00
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki szpital kupił dwie nowe karetki
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Dwie nowe karetki pogotowia już wkrótce będą jeździły po mieście i powiecie szczecineckim. Szczecinecki szpital zakupił dwa ambulanse. To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców i ratowników, którzy do dyspozycji będą mieli zdecydowanie lepszy sprzęt do ratowania życia.

Dwa ambulanse, którymi obecnie jeżdżą ratownicy to wysłużone 9-letnie Mercedesy Sprintery. Każdy z nich ma przejechane około 300 tys. kilometrów. W opinii ekspertów ambulanse szybko się zużywają i uważa się, że przy codziennej forsownej eksploatacji utrzymywanie karetek mających więcej niż 5 lat, czy też mających przebieg powyżej 300 tys. km nie jest opłacalne. Przykładem mogą być szczecineckie karetki, które coraz częściej jeżdżą do warsztatów.

Nowe karetki, które na dniach trafią do Szczecinka to Renault Master. Każde z aut kosztowało ponad 424 tys. zł. Pojazdy dostarczy spółka MEDFinance S.A. z Łodzi. Cena nie zawiera wyposażenia, które przełożone zostanie ze starych karetek. Dotychczas używane samochody będą służyły jako pojazdy wykorzystywane do transportu szpitalnego.

Ambulanse przeznaczone będą dla dwóch zespołów ratownictwa medycznego: specjalistycznego „S” z dwoma ratownikami i lekarzem oraz podstawowego „P”, w którym będzie dwóch ratowników medycznych.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności