logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Szczecinecki policjant najlepszym przewodnikiem psa w województwie

02.07.2018 16:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki policjant najlepszym przewodnikiem psa w województwie
fot. WP KWP w Szczecinie

Eliminacje I stopnia przeprowadzone na szczeblu komend powiatowych i miejskich garnizonu zachodniopomorskiego wyłoniły przewodników ze swoimi podopiecznymi, którzy przeszli do wojewódzkiego finału. Natomiast eliminacje II stopnia przeprowadzone w dniach 27 i 28 czerwca br. w Szczecinie wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz garnizon w zawodach ogólnopolskich.

Dwaj najlepsi przewodnicy psów służbowych z zachodniopomorskiego garnizonu będą wraz ze swoimi podopiecznymi reprezentować nasze województwo podczas finału XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 4-7 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Przeprowadzone eliminacje oprócz sprawdzenia umiejętności swoich podopiecznych są dodatkową formą doskonalenia zawodowego. Podczas eliminacji II stopnia psy musiały wykazać się wszechstronnością w dziedzinie: posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, pracy węchowej (szukanie zapachu materiału wybuchowego lub zapachu narkotyków w środkach komunikacji masowej lub transportu towarowego, szukanie zapachu materiału wybuchowego w samochodach osobowych, szukanie zapachu materiału wybuchowego w bagażu, szukanie zapachu materiału wybuchowego w pomieszczeniach) oraz praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców. Bezkonkurencyjnym okazał się tandem sierż. szt. Piotr Kłos z Komendy Powiatowej w Szczecinku wraz z psem „ Kasandra” i to oni stanęli na najwyższym podium zdobywając pierwsze miejsce.

Tuż za nimi uplasował się st. sierż. Marcin Żurawski z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu z psem „ Kareta” a trzecie miejsce przypadło w udziale st. sierż. Piotrowi Szczepanowskiemu z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i jego podopiecznemu psu „ Karzeł”.

Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o miejsce na podium. Jednak po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami XVIII eliminacji wojewódzkich komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - przewodnik psa służbowego z KPP w Szczecinku

II miejsce - przewodnik psa służbowego z KPP w Myśliborzu

III miejsce – przewodnik psa służbowego z KMP w Szczecinie

Najlepsi przewodnicy psów służbowych otrzymali pamiątkowe ryngrafy i nagrody.

Patrol z KPP w Szczecinku i KPP w Myśliborzu , którzy otrzymali podczas eliminacji najwyższe noty w swoich kategoriach będą nas reprezentowali podczas wrześniowych Zawodów Ogólnopolskich w Sułkowicach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas dalszej rywalizacji.

asp. szt. Czesław Sudoł/ asp. asp. Irena Kornic

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności