logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowy żłobek na 40 miejsc Grypa belferska dopadnie SP 7? Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Szczecinecki policjant najlepszym przewodnikiem psa w województwie

02.07.2018 16:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecki policjant najlepszym przewodnikiem psa w województwie
fot. WP KWP w Szczecinie

Eliminacje I stopnia przeprowadzone na szczeblu komend powiatowych i miejskich garnizonu zachodniopomorskiego wyłoniły przewodników ze swoimi podopiecznymi, którzy przeszli do wojewódzkiego finału. Natomiast eliminacje II stopnia przeprowadzone w dniach 27 i 28 czerwca br. w Szczecinie wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz garnizon w zawodach ogólnopolskich.

Dwaj najlepsi przewodnicy psów służbowych z zachodniopomorskiego garnizonu będą wraz ze swoimi podopiecznymi reprezentować nasze województwo podczas finału XVIII Kynologicznych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 4-7 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Przeprowadzone eliminacje oprócz sprawdzenia umiejętności swoich podopiecznych są dodatkową formą doskonalenia zawodowego. Podczas eliminacji II stopnia psy musiały wykazać się wszechstronnością w dziedzinie: posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód, pracy węchowej (szukanie zapachu materiału wybuchowego lub zapachu narkotyków w środkach komunikacji masowej lub transportu towarowego, szukanie zapachu materiału wybuchowego w samochodach osobowych, szukanie zapachu materiału wybuchowego w bagażu, szukanie zapachu materiału wybuchowego w pomieszczeniach) oraz praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców. Bezkonkurencyjnym okazał się tandem sierż. szt. Piotr Kłos z Komendy Powiatowej w Szczecinku wraz z psem „ Kasandra” i to oni stanęli na najwyższym podium zdobywając pierwsze miejsce.

Tuż za nimi uplasował się st. sierż. Marcin Żurawski z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu z psem „ Kareta” a trzecie miejsce przypadło w udziale st. sierż. Piotrowi Szczepanowskiemu z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i jego podopiecznemu psu „ Karzeł”.

Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem walczyli o miejsce na podium. Jednak po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami XVIII eliminacji wojewódzkich komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - przewodnik psa służbowego z KPP w Szczecinku

II miejsce - przewodnik psa służbowego z KPP w Myśliborzu

III miejsce – przewodnik psa służbowego z KMP w Szczecinie

Najlepsi przewodnicy psów służbowych otrzymali pamiątkowe ryngrafy i nagrody.

Patrol z KPP w Szczecinku i KPP w Myśliborzu , którzy otrzymali podczas eliminacji najwyższe noty w swoich kategoriach będą nas reprezentowali podczas wrześniowych Zawodów Ogólnopolskich w Sułkowicach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas dalszej rywalizacji.

asp. szt. Czesław Sudoł/ asp. asp. Irena Kornic

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności