logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje blok na Zachodzie

12.06.2018 14:00
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje blok na Zachodzie
fot. wizualizacja /SzSM

Szczecinecki rynek mieszkaniowy kwitnie. Nie ma praktycznie roku, w którym na terenie miasta nie powstawałby nowy budynek mieszkalny lub nie byłby adaptowany do tego celu istniejący już obiekt. Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa również wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i rozpoczyna budowę budynku mieszkalnego o podwyższonym standardzie. Niebawem powstanie 55 mieszkań, których rozkład i standard wykończenia zadowoli niejedną osobę, szukającą swojego miejsca na ziemi – czytamy na stronach projektu.

Nowy blok będzie nosił nazwę Klonowy Zakątek. Zlokalizowany będzie przy ul. Karlińskiej w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby straży miejskiej, bloku stojącego przy ul. Budowlanych 5 oraz kościoła. Będzie to przyjazny środowisku, nowoczesny i komfortowy 4-piętrowy budynek o podwyższonym standardzie.  

Jest to inwestycja, której założeniem jest stworzenie przyjaznego, przemyślanego pod względem funkcjonalnych rozwiązań miejsca dla przyszłych mieszkańców. Przedsięwzięcie dedykowane jest najbardziej wymagającym klientom, którzy poszukują poczucia przestrzeni, kontaktu z naturą jednocześnie pragną mieszkać blisko miasta –czytamy w projekcie.

W budynku znajdzie się 55 mieszkań podzielonych na 5 typów: 2-pokojowe o powierzchni od 49m2 do 55m2 oraz 3-pokojowe o pow. od 65m2 do 69m2. W każdej klatce schodowej wykonane zostaną windy obsługujące wszystkie kondygnacje budynku. W części podziemnej budynku zostanie wykonane 19 szt. garaży indywidualnych. Na dachu budynku przewidziano montaż ogniw fotowoltaicznych, które zasilać będą windy, oświetlenie części wspólnych budynku oraz oświetlenie zewnętrzne. Przy budynku zostanie wykonany w pełni wyposażony plac zabaw z wiatą rekreacyjną.

Budowa nowego bloku wkrótce się rozpocznie. Jej zakończenie zaplanowano do końca października 2019 roku. Do przetargu ogłoszonym przez SzSM, zgłosiło się trzech wykonawców. najtańszy zaoferował kwotę ponad 11,2 mln zł, najdroższy blisko 14 mln zł. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana cena za metr kwadratowy powierzchni. 

źródło: SzSM / iszczecinek.pl

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności