logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Szczecineccy strażacy będą mieli nowy podnośnik

12.07.2018 12:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecineccy strażacy będą mieli nowy podnośnik
fot. iszczecinek.pl

Już wkrótce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku dotrze nowy podnośnik hydrauliczny, który zastąpi kilkunastoletni podnośnik na podwoziu samochodu marki Volvo. Dostawcą nowego samochodu będzie firma Bumar-Koszalin wchodząca w skład Grupy WISS, która wygrała postępowanie przetargowe.

Przedmiotem zamówienia była dostawa samochodów z podnośnikiem hydraulicznym SHD-23 na podwoziu z napędem 4×2 i silnikiem o mocy minimum 250 KM. Podnośnik o wysokości ratowniczej minimum 23 metrów, wyposażony będzie w drabinę na całej długości wysięgnika, kosz o udźwigu min. 250 kg, a wzdłuż wysięgnika teleskopowy pion wodny zapewniający dostarczenie wody przy ciśnieniu 12 bar do działka wodno-pianowego zamontowanego na koszu.

Nowy pojazd wyposażony będzie w sprzęt zgodnie ze standardem wyposażenia samochodu specjalnego z podnośnikiem hydraulicznym zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP.

Zgodnie z umową, nowy samochód powinien trafić do szczecineckiej komendy do końca lipca. Prawdopodobnie będzie to podnośniki PMT-25D na podwoziu MAN TGL 4×2.

fot. Bumar-Koszalin

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności