logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Szczecineccy policjanci na podium

07.07.2018 08:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecineccy policjanci na podium
fot. archiwum policji

W dniach 18–19 czerwca w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 42 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu zachodniopomorskiego. Szczecinecka para patrolowa uplasowała się na podium.

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miejscowości. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach, tj.: test wiedzy zawodowej, policyjny tor przeszkód, techniki obezwładniania osób, strzelanie sytuacyjne oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Po podsumowaniu punktacji wyłoniono trzy najlepsze w rywalizacji pary patrolowe. Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w składzie sierż. Dawid Jaskulski i st. post. Tomasz Nadziejko zajął III miejsce.

29 czerwca br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu zawodów „Patrol Roku”.

KPP Szczecinek

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności