logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory

17.01.2018 16:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory
fot. - MATERIAŁ PARTNERA -

Kronospan zaprosił studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na dwudniowe szkolenie. W czasie zajęć poznawali oni produkty firmy oraz samodzielnie zaprojektowali i wykonali, z podarowanych przez firmę płyt, meble dla własnej uczelni.

W szkoleniu, które odbyło się w Kronospan Design Center, wzięło udział 33 studentów i 5 wykładowców Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kronospan przygotował atrakcyjny program szkoleniowy, podzielony na wykłady i część warsztatową.

Goście zapoznali się z trendami i nowościami produktowymi firmy, zaś w czasie warsztatów studenci, podzieleni na kilkuosobowe grupy, pod czujnym okiem wykładowców i specjalistów zaprojektowali z płyt, ofiarowanych przez Kronospan, meble, które zastąpią dotychczasowe, stare sprzęty w jednym z korytarzy uniwersyteckich.

Meble zostały wykonane w Kronospan Design Factory - ultranowoczesnej linii produkcji mebli InfoTec CNC. Dodatkowe, niezbędne materiały na warsztaty, takie, jak: obrzeża i inne akcesoria do mebli, dostarczyły firmy: Hranipex, InfoTEC, BSP BracketSystem, Leitz oraz DPS.

- W czasie warsztatów w Kronospan Design Factory przerabiamy płyty na najnowocześniejszych w świecie maszynach od samego początku, kiedy płyta wjeżdża do klienta do momentu, kiedy otrzymujemy gotowy mebel - mówi Dariusz Wieczorkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Kronospan Szczecinek. - W krótkim czasie jesteśmy tu w stanie skutecznie przeszkolić dużą grupę. Każdy może dotknąć naszego produktu, zobaczyć jakość obróbki. To jest właśnie to praktyczne szkolenie. O ile wiem, żadna inna firma konkurencyjna nie jest w stanie zagwarantować tego swoim klientom - dodaje Dariusz Wieczorkiewicz.

Kronospan regularnie prowadzi szkolenia zarówno dla klientów, jak i studentów ze współpracujących z firmą uczelni. To jedno z wielu bardzo dobrze odbieranych działań na rzecz rozwoju branży drzewnej i meblarskiej. Pomaga także firmie w pozyskaniu wartościowych, dobrze wykształconych specjalistów.

Uniwersytet Przyrodniczy to już kolejna placówka edukacyjna, z którą Kronospan nawiązał współpracę, przynoszącą korzyści społeczne. Jednym z działań w ramach CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, były meble dla domu dziecka, wykonane przez studentów na tegorocznych targach Drema w Poznaniu, w Strefie Designu - wspólnej inicjatywie Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej oraz InfoTEC INKUBATOR.

Kronospan patronuje także Zamiejscowemu Wydziałowi Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Kształci się na nim obecnie ponad 80 przyszłych inżynierów, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.

Firma jest także patronem kilku klas patronackich w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku: klasy o profilu drzewnym oraz dwóch klas mechanika/kierowcy C+E. We wszystkich klasach pod patronatem Kronospanu w ZST uczy się obecnie 100 uczniów.

- MATERIAŁ PARTNERA -

Popularne tematy w dziale Aktualności