logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Strażnicy zaczynają kontrolować miejsca przebywania osób bezdomnych

01.12.2017 00:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Strażnicy zaczynają kontrolować miejsca przebywania osób bezdomnych
fot. Straż Miejska w Szczecinku

Zima już za progiem. Jak co roku szczecineccy strażnicy miejscy zaczynają kontrolować miejsca przebywania osób bezdomnych.

Będziemy reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz przekonywać bezdomnych do skorzystania z noclegowni lub ośrodków dla bezdomnych - to tylko niektóre z działań, jakie co roku podejmują strażnicy miejscy żeby pomóc przetrwać osobom bezdomnym okres jesienno- zimowy.

Sprawdzanie miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne jest prowadzone systematycznie. Strażnicy miejscy jeszcze przed okresem zimowym weryfikują znane im miejsca, w których bezdomni przebywali we wcześniejszych sezonach. Ustalane są także nowe miejsca. Na chwilę obecną na terenie miasta strażnicy kontrolują dwa koczowiska. Kontrola tych miejsc znacznie ułatwi strażnikom udzielanie pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.

Do Straży Miejskiej wpływają zgłoszenia przede wszystkim w związku z osobami bezdomnymi, będącymi pod wpływem alkoholu czy zakłócającymi spokój i porządek publiczny. Do końca października tego roku w ośrodkach dla bezdomnych strażnicy umieścili 7 osób.

Jak co roku apelujemy, żeby nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Zareagujmy, wystarczy powiadomić odpowiednie służby. (Tel. 112, 997, 986)

Ubiegłoroczne liczenie bezdomnych
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności