logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Strażnicy miejscy pomogli chorej Kindze

13.08.2016 11:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Strażnicy miejscy pomogli chorej Kindze
fot. M. Ludewicz / UM Szczecinek

Kilkaset kilogramów nakrętek zebranych w 12 workach przekazali dzisiaj strażnicy miejscy ze Szczecinka na leczenie 3-letniej Kingi. W akcję pomocy dziewczynce, która cierpi na zespół Downa włączyli się też funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Szczecinku, pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Jaś i Małgosia" oraz rodzice i dzieci z przedszkola „Jedyneczka” z Bornego Sulinowa.

Akcja zbierania nakrętek dla Kingi trwała od marca tego roku. Dzięki niej dziewczynka, która wymaga ciągłego leczenia będzie mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny. Kosztuje on ponad 5 tysięcy złotych. Rodzina 3-latki nie byłaby w stanie pokryć tych kosztów z własnych środków, tym bardziej, że Kinga musi korzystać z opieki rehabilitantów minimum dwa razy w roku.

Pomoc w formie przekazanych zakrętek nie była jedyną, jaką otrzymała dzisiaj 3-latka. Strażnicy miejscy podarowali jej także kolorowe zabawki, na które zorganizowali zbiórkę w komendzie. Dziewczynka szczególnie mocno cieszyła się z różowego roweru, bo jak opowiadała jej mama marzyła o nim od dawna. – Jestem wdzięczna wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję na rzecz moje córki. Bez tej pomocy rehabilitacja Kingi byłaby o wiele trudniejsza. Wszystkim z całego serca dziękuję – mówiła wyraźnie wzruszona kobieta.

Koniec jednej zbiórki na rzecz 3-latki jest jednocześnie… początkiem kolejnej. Każdy, kto chciałby pomóc Kindze może przynieść zebrane nakrętki do siedziby straży miejskiej przy ulicy Karlińskiej 15. Za kilka miesięcy ponownie zostaną one przekazane rodzinie chorej dziewczynki.

M. Ludewicz / UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności