logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

STRAŻ MIEJSKA: "Ktoś" chciał udusić kobietę, pomazane przystanki i pijany rowerzysta

20.02.2017 09:18
A A A
Zdjęcie do artykułu STRAŻ MIEJSKA: "Ktoś" chciał udusić kobietę, pomazane przystanki i pijany rowerzysta
fot. iszczecinek.pl

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotował Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 151 interwencji w stosunku do 140 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 43 zdarzenia, z czego w 40 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

14.02 około godziny 22:45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o starszej kobiecie, która wyglądała przez okno i zachowywała się bardzo dziwnie. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Kobieta wyciągała klucze i mówiła, że ktoś na korytarzu chce ją udusić. Strażnicy weszli do mieszkania, które było otwarte. W korytarzu nikogo nie było. W związku z dziwnym zachowaniem kobiety na miejsce został wezwany zespół ratunkowy. Następnie skontaktowano się z rodziną, której przekazano opiekę.

15.02 około godziny 12:30 patrol Straży Miejskiej został poinformowany przez kierującego autobusem, iż ma pasażera, który śpi na siedzeniu i nie ma z nim kontaktu. Po dobudzeniu go oświadczył, że potrzebuje pomocy lekarskiej w związku z czym został przewieziony przez strażników do szpitala.

16.02 około godziny 22:45 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Słowiańską zauważył rowerzystę jadącego od strony ul. Armii Krajowej. Przed skrzyżowaniem ulic Słowiańska - Wiejska rowerzysta przewrócił się. Podczas legitymowania czuć było od niego woń alkoholu. Na miejsce został wezwany patrol Policji. Po badaniu alkomatem okazało się, że rowerzysta jest pijany. W wydychanym przez niego powietrzu stwierdzono 0,69 mg/l alkoholu.

16.02 około godziny 23:55 operator kamer zauważył leżącą na ławce przystanku komunikacji miejskiej reklamówkę. W reklamówce znajdowały się ochraniacze na nogi. Reklamówka z zawartością jest do odebrania w Straży Miejskiej.

W dniu 17 lutego patrol SM zauważył pomalowane farbą w sprayu przystanki i znaki drogowe przy ulicy 28 Lutego.

W ostatnim tygodniu strażnicy udzielali pomocy w uruchomieniu czterech pojazdów.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności