logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Strajk nauczycieli. Jak będzie wyglądał w Szczecinku?

14.03.2019 07:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Strajk nauczycieli. Jak będzie wyglądał w Szczecinku?
fot. iszczecinek.pl

W całej Polsce trwają przygotowania do strajku nauczycieli, który ma się rozpocząć na początku kwietnia. Przypomnijmy, że nauczyciele zapowiedzieli strajk ze względu na na brak podwyżek zasadniczego wynagrodzenia. Protestujący żądają 1000 zł podwyżki, która ma także objąć pracowników pedagogicznych i innych pracowników zatrudnionych w oświacie. Według danych Związku Nauczycielstwa Polskiego aż 78% placówek oświatowych w całym kraju przystąpi do strajku.

Co ze strajkiem w Szczecinku?

Komunalne Centrum Usług Wspólnych informuje, że zgodnie z przepisami do 25 marca potrwa głosowanie w tak zwanym referendum strajkowym. Dopiero po jego zakończeniu będzie można oszacować liczbę strajkujących nauczycieli i odpowiedzieć na pytania dotyczące zamknięcia przedszkola i zorganizowania w tym czasie opieki dzieciom. Przypomnijmy, że w czasie styczniowego strajku aż 33 nauczycieli szkoły podstawowej numer 7 nie przyszło do pracy, co sparaliżowało pracę placówki. Szczegółowych informacji na temat przebiegu protestu dowiemy się zapewne dopiero po 25 marca, gdy zostanie ustalona liczba nauczycieli chcących przystąpić do strajku.

 

em

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności