logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Stołówka w ZST "na tip top"!

19.10.2018 10:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Stołówka w ZST "na tip top"!

Wielokrotna zmiana najemców, brak rozwoju i dostosowania do wymogów XXI wieku - tak przez lata wyglądała smutna prawda o stołówce szkolnej w popularnym „mechaniku” - do wczoraj. W miniony czwartek (18.10) otwarto bowiem nowoczesną, spełniającą wszelkie standardy stołówkę szkolną w szczecineckim Zespole Szkół Technicznych.

- Nasza szkoła wyprzedza rzeczywistość - mówi Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektor ZST. - To, że dzisiaj otwieramy stołówkę, której standard już niebawem będzie wymogiem programu „Stołówka plus”, to zasługa pana starosty i raz jeszcze bardzo serdecznie za to dziękuję.

Remont zaniedbanych pomieszczeń, dostosowanie ich do wymogów oraz wyposażenie kosztowało niemal 665 tysięcy złotych, z czego 500 wyłożyło na ten cel Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Reszta środków pochodziła m.in.: z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Pamiętam jak jeszcze w maju przyjechaliśmy tu wraz z członkami Zarządu i stwierdziliśmy, że warunki tu panujące, są po prostu tragiczne - dodał Krzysztof Lis, Starosta Szczecinecki. - Doszliśmy do wniosku, że jeżeli chcemy w internacie stworzyć naszym uczniom dogodne warunki, to przede wszystkim musimy zacząć od modernizacji tej stołówki.

 

 

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności