logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

STO i Ekonomik najlepsze w Szczecinku. Ranking "Perspektyw"

14.01.2016 12:58
A A A
Zdjęcie do artykułu STO i Ekonomik najlepsze w Szczecinku. Ranking "Perspektyw"
fot. iszczecinek.pl

Na 368 miejscu znalazł się najlepszy szczecinecki ogólniak w ogólnopolskim rankingu miesięcznika Perspektywy. Jedynym ogólniakiem na liście 500 najlepszych jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO. W ubiegłym roku SLO STO było na miejscu 196. W rankingu wojewódzkim zajmuje miejsce 12. Jeśli chodzi o ranking wojewódzki, to na liście 25 najlepszych „ogólniaków”, na pozycji 14. znalazło się jeszcze I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Elżbiety.

Wśród szkół technicznych z naszego miasta najwyżej oceniony został „ekonomik” - Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN. W ogólnopolskim rankingu jest na miejscu 278, w województwie zajął miejsce 11. Na miejscu 38 w województwie jest Technikum Zawodowe nr 5 w ZS nr 6 im. St. Staszica, na 44 -Technikum w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV, na 49 - Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 5.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności