logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Stawiają nowe wiaty przystankowe [WIDEO]

11.02.2019 12:13
A A A
Zdjęcie do artykułu Stawiają nowe wiaty przystankowe [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

W poniedziałek rano rozpoczął się montaż pierwszej z 24 nowych wiat przystankowych.  Pierwsza wiata staje przy ulicy Jana Pawła II. Wkrótce nowoczesne wiaty staną przy kolejnych przystankach. To dobra wiadomość dla pasażerów, którzy w końcu znajdą schronienie przed zimowymi warunkami atmosferycznymi.

W pierwszej kolejności nowe wiaty będą ustawiane przy ulicach, których zarządcą jest starostwo powiatowe. Dotyczy to między innymi ul. Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Wiaty na pozostałych przystankach, wymienione zostaną do tegorocznych wakacji.

Nowe wiaty będą oświetlone i monitorowane. Na ich wyposażeniu znajdą się dwa monitory -jeden do wyświetlania informacji pasażerskiej, drugi do wyświetlania ogłoszeń.

Trzeba przyznać, że multimedialne wiaty nie należą do najtańszych. Łączny koszt 24 wiat to ponad 3 mln zł. Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie z w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności