logo iszczecinek.pl

Polecamy Wystawa pojazdów zabytkowych w „mechaniku” Koszykówka przed ratuszem Dyskutowali o nowej siedzibie NGO Kruk miał stanąć na wieży Bismarcka, stanie w strefie aktywności rodzinnej Pirat i Kamrat zatankują wodę na PKP w Szczecinku Polecamy

Stadionowe inwestycje. Nowe oświetlenie i remont trybun

26.10.2016 06:49
A A A
Zdjęcie do artykułu Stadionowe inwestycje. Nowe oświetlenie i remont trybun
fot. iszczecinek.pl / wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Remont jednej z trybun i nowe reflektory na bocznym boisku – to główne tegoroczne inwestycje wykonane na terenie Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. O ile prace związane z montażem lamp zakończone zostały już w połowie września, to testy oświetlenia oficjalnie przeprowadzono dopiero w ostatnich dniach.

– Jesteśmy zadowoleni z pracy reflektorów. Dzięki nim treningi na bocznym boisku będą mogły odbywać się także po zmroku, co istotne jest szczególnie teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno – komentuje Szymon Bibik, zastępca dyrektora OSiR-u. Jego słowa potwierdzają młodzi adepci piłki nożnej, którzy mieli już okazję trenować przy sztucznym świetle.

Od początku października szczecineccy kibice mogą też korzystać z odnowionej trybuny B miejskiego stadionu. – Zerwana została tam stara warstwa betonowa. W zamian położyliśmy nową izolację przeciwdeszczową, na której zamontowane zostały krzesełka – dodaje S. Bibik.

Całość kosztowała ponad 240 tysięcy złotych. Wcześniej, bo w ubiegłym roku, podobne prace przeprowadzono na trybunie D. – Do końca miesiąca powinniśmy otrzymać kosztorys robót, które tym razem chcemy wykonać na trybunie C. Mamy zamiar uporać się z nimi w przyszłym roku. Będzie to ostatni etap renowacji stadionowych trybun – podsumowuje S. Bibik.

 

Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności