logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Stadion na Świątkach z opóźnieniem

20.11.2017 09:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Stadion na Świątkach z opóźnieniem
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

Zarząd Powiatu  Szczecineckiego wyraził zgodę na przesunięcie terminu zakończenia prac związanych z budową stadionu lekkoatletycznego przy ZS Nr 6 w Szczecinku. Taki wniosek, jakiś czas temu przedłożył inwestorowi główny wykonawca, firma TAMEX z Warszawy. Złożyło się na to co najmniej kila czynników, od „problemów” z podwykonawcami począwszy, na niesprzyjającej aurze skończywszy. Duża wilgotność i częste opady uniemożliwiły pełną instalację bieżni syntetycznej Mondo.

Na jednym z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Szczecineckiego ustalono, że ostatecznie prace znajdą swój finał 15 maja 2018 roku. „Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło…”

-Ma to również swoje plusy – wyjaśnia starosta Krzysztof Lis. – I tak pierwsze, wielkie wydarzenie na tym obiekcie planowaliśmy zorganizować późną wiosną. Do tego czasu, wszelkie koszty związane z utrzymaniem obiektu poniesie wykonawca. Przesunięcie terminu umożliwi również wykonanie kilku dodatkowych prac, które w konsekwencji obniżą koszt całej  inwestycji o 65 tys, zł netto. Mam tu na myśli zmianę nagłośnienia stadionu, zmianę systemu zabezpieczenia zbiorników do podlewania murawy, dodatkowe wyposażenie PPOŻ, czy poszerzenie zakresu ogrodzenia okalającego obiekt.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności