logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku

21.04.2018 09:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku
fot. Tomasz Jagoszewski

Podczas tegorocznego finału konkursu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom ze Szczecinka udało się zebrać na ulicach naszego miasta 50 tys. zł. Częściowo w ramach tych funduszy do szczecineckiego szpitala trafił specjalistyczny sprzęt do ratowania życia noworodkom. Fundacja WOŚP podarowała  placówce urządzenie do badań USG oraz wysokiej klasy lokalizator naczyń krwionośnych. Jak wyjaśnia Tomasz Jagoszewski, kierownik ds. Administracyjnych, Rozwoju i Zakupów ze Szpitala w Szczecinku, pierwsze z urządzeń to Samsung HS40 wykorzystujący zaawansowane technologie firmy, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy Premium. Znacznie lepsze możliwości wizualizacji zapewniają skuteczną i efektywną diagnostykę pacjenta. Aparat jest wyposażony m.in. w funkcję ELASTOSCAN: Ta metoda diagnostyczna pozwala ocenić twardość i spoistość badanego narządu, a dzięki temu również wskazać tkanki zmienione w wyniku procesu chorobowego, który znacząco wpływa na ich budowę.

Natomiast lokalizator naczyń krwionośnych jest przenośnym illuminatorem naczyniowym wykorzystującym promieniowanie podczerwone który umożliwia szybką i precyzyjną projekcję siatki naczyń krwionośnych występujących na głębokość do 8 mm. Dzięki dwuzakresowu źródłu podczerwieni pozwala bardziej szczegółowo zobrazować przebieg żył, a obraz jest wyświetlany bezpośrednio na skórę pacjenta. Opracowana technologia pozwala wykonać nakłucie u pacjentów z bardzo trudnymi warunkami żylnymi.
Oprócz projekcji siatki żył w celu pobrania krwi, urządzenie ma również zastosowanie w ocenie podskórnych krwawień, żylaków i pajączków. Wielkość wyświetlanego pola może być regulowana co sprawia, że projektor sprawdza się u dorosłych oraz u małych dzieci czy też niemowląt.

Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności