logo iszczecinek.pl

Polecamy Rowerami z wypożyczalni ponownie od marca Samochód sławieńskiej straży pożarnej uderzył w ciężarówkę i dachował. Kierowca uciekł z miejsca Za nami I sesja Rady Gminy [WIDEO] Poznaliśmy koalicję w powiecie. Porozumienie będzie rządzić z PiS-em [WIDEO] Polecamy

Sprzedaż PKS-u na sesji nadzwyczajnej

20.03.2017 17:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Sprzedaż PKS-u na sesji nadzwyczajnej
fot. Piotr Rozmus

Tak jak zaplanowano, dzisiaj (20.03) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziałów Powiatu Szczecineckiego w PKS Szczecinek Sp. z o.o. Wcześniej jednak jak się można było spodziewać rozgorzała  gorąca dyskusja. Raz jeszcze dokonano analizy wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia procedury zbycia. Wśród nich  znalazły się: zaproszenie do negocjacji, informacja dotycząca procedury zbycia udziałów spółki, wycena przedsiębiorstwa spółki, sposób ustalenia ceny sprzedaży i sposób zapłaty,  projekt umowy sprzedaży udziałów spółki, memorandum informacyjne.

Na podstawie ustaw z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych punkt poświęcony wycenie wartości spółki został wyłączony z jawności obrad. Na sali pozostali jedynie radni, którzy za zamkniętymi drzwiami dyskutowali ponad półtorej godziny. Media mogły ponownie uczestniczyć w posiedzeniu dopiero po omówieniu tego punktu. 

Jak można się  było  spodziewać rzeczona uchwała nie została podjęta jednogłośnie. Ostatecznie  na 16 obecnych na sali radych, 10 było „za”, 3 „przeciw” i 3 wstrzymało się od głosu.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności