logo iszczecinek.pl

Polecamy Dwie młode osoby ranne w wypadku motocykla [WIDEO] Szczecinecczanie.org - chcą być trzecią siłą w mieście NA RYBY. Nowi mieszkańcy trafili do wód jezior Trzesiecko i Wilczkowo Sesja Rady Miasta. Ostra dyskusja o pieniądzach dla szpitala [WIDEO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Sprawca wczorajszego wypadku jest już w rękach policji

14.03.2017 13:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Sprawca wczorajszego wypadku jest już w rękach policji
fot. KPP Szczecinek

Wczoraj ok. godz. 13:00 na drodze gminnej w pobliżu miejscowości Górki, gmina Barwice doszło do potrącenia 24-letniej kobiety, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku.

-Dzięki pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i policjantów z Posterunku Policji w Barwicach w niespełna dwie godziny po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 3 osoby do tej sprawy –informuje Anna Matys, rzeczniczka szczecineckiej policji. -Są to mieszkańcy gminy Barwice w wieku od 18 do 31 lat. Z uwagi na fakt, że wszyscy w chwili zatrzymania znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali umieszczeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi 18-letni kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort jadąc z dużą prędkością potrącił idącą poboczem kobietę z wózkiem. Poszkodowana z urazem miednicy i obojczyka została przetransportowana do szpitala. Tam na obserwacji pozostało również jej 3-miesięczne dziecko.

-Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Po drodze z jego auta wysiedli pasażerowie, którzy pieszo wrócili w miejsce potrącenia kobiety. 18-latek pozostawił samochód w miejscu zamieszkania i ukrył się przed policją –dodaje A. Matys.

W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, miał 0,3 promila w organizmie. Okazało się, że zatrzymany był poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, z którego uciekł. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

fot. KPP Szczecinek

Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną przesłuchani. Zarzuty w sprawie najprawdopodobniej usłyszy 18-letni sprawca wypadku. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu do czterech i pół roku pozbawiania wolności. Z uwagi na okoliczności i charakter zdarzenia Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku będzie wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności