logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Spotkanie samorządowców z biskupami. Burmistrza pytano o koncert Behemotha i in vitro

11.01.2017 23:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Spotkanie samorządowców z biskupami. Burmistrza pytano o koncert Behemotha i in vitro
fot. ks. Wojciech Parfianowicz / Gość Niedzielny

Ponad 100 włodarzy z całego regionu wzięło udział w spotkaniu noworocznym biskupów z samorządowcami. Spotkanie odbyło się we wtorek w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.​ W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydenci, starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz radni terenu diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Szczecinek reprezentowany był przez burmistrza Jerzego Hardie–Douglasa oraz wiceprzewodniczącą Rady Miasta - Małgorzatę Bałę.

Koszalińskie spotkanie było okazją do noworocznych życzeń i podzielenia się opłatkiem. Nie zabrakło także wspólnych rozmów i pytań skierowanych między innymi do burmistrza Szczecinka, który pytany był między innymi o zgodę na koncert zespołu Behemoth, mimo sprzeciwu środowisk katolickich, a także o finansowanie zabiegów in vitro z pieniędzy publicznych.

 -Kościół jest przewodnikiem duchowym. Liczę się z tym. Mam szacunek do tego, co Kościół na co dzień robi. Jestem jednak zwolennikiem rozdziału Kościoła od państwa. Nie zgadzam się, aby Kościół miał być cenzorem i mówić nam, jakie zespoły mogą występować w Szczecinku, a jakie nie mogą –powiedział burmistrz dla Tygodnika „Gość Niedzielny”.

Na pytanie „Gościa Niedzielnego”, czy skoro teksty zespołu Behemoth, jawnie szydzące z wiary i ludzi wierzących, w sposób bluźnierczy przekręcające słowa modlitw, nie są po prostu wyrazem innego zdania na rzeczywistość, ale jawnym brakiem szacunku do wiary, dlatego koncert tego zespołu nie powinien być finansowany przez miasto, burmistrz odpowiedział:

-Ci którzy czują się urażeni, nie powinni na tego typu koncerty chodzić.

Burmistrz pytany przez GN o finansowanie in vitro i zakłamywanie rzeczywistości w postaci twierdzeń, że jest to metoda leczenia niepłodności, odpowiada:

-Nie zgadzam się z krytyką wobec tej metody. Znam wszystkie argumenty strony przeciwnej i z żadnym z nich się nie zgadzam. In vitro jest metodą leczenia niepłodności. Jeżeli zaimplantowany zarodek może normalnie się rozwinąć, to znaczy, że kobieta jest płodna. Wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem płodności.

źródło: gosc.pl

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności