logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Spór zbiorowy w PKS Szczecinek zakończony

06.04.2018 14:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Spór zbiorowy w PKS Szczecinek zakończony
fot. Piotr Rozmus

Efektem ostatniego spotkania załogi PKS Szczecinek z zarządem spółki i władzami powiatu, było zawieszenie zapowiadanego przez kierowców strajku ostrzegawczego. Stronom udało się osiągnąć konsensus, a  dzisiaj (06.04) spotkały się ponownie, aby parafować stosowne porozumienie, które definitywnie zakończyło spór zbiorowy. Na jego mocy każdemu kierowcy zatrudnionemu w PKS  Szczecinek na podstawie umowy o pracę przysługuje godzinowa stawka wynagradzania zasadniczego w wysokości 18 zł brutto.

Do rzeczonego porozumienia dołączono aneks przejściowy, który z kolei reguluje zasady wynagradzania kierowców pracujących za granicą. Każdemu z nich przysługuje dieta za dobę podróży w wysokości od 15 do 30 EURO w zależności od: miejsca delegowania, rodzaju wykonywanej pracy (transport osobowy lub towarowy), wysokości dodatku do wynagrodzenia zasadniczego czy rentowności przejazdów.

Strony zobowiązały się również, że najpóźniej do końca czerwca 2018 roku rozpoczną się negocjacje w celu ustalenia nowego regulaminu wynagrodzenia.

Piotr Rozmus

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności