logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bliżej Szczecinka

11.06.2018 13:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bliżej Szczecinka
fot. lądowanie śmigłowca na płycie boiska OSiR

Od początku czerwca do końca września, na lotnisku w Zegrzu Pomorskim działać będzie sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec z załogą, składającą się z pilota, ratownika medycznego i lekarza będzie wspomagał w działaniach medycznych między innymi zespoły ratownictwa medycznego ze Szczecinka.

Baza w Zegrzu Pomorskim uruchamiana jest w sezonie wakacyjnym ze względu na wzmożony ruch turystyczny w rejonach nadmorskich.

Śmigłowce LPR mogą wykonywać loty w godzinach 7:00 – 20:00 i mogą wylądować praktycznie w każdym miejscu, np. na polu lub na ulicy. Śmigłowiec jest gotowy do startu już 3 minuty od momentu wezwania. Załoga wykonuje loty najczęściej w promieniu 60 kilometrów od bazy.

Podniebna karetka, poza lotami do nagłych zdarzeń, wykorzystywana może być także do lotów transportowych – międzyszpitalnych. Podczas ubiegłorocznego sezonu, śmigłowiec z Zegrza startował niemal 120 razy.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności