logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Skąd pożyczyć pieniądze gdy bank odsyła z kwitkiem?

10.07.2018 10:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Skąd pożyczyć pieniądze gdy bank odsyła z kwitkiem?
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Wbrew wciąż dość powszechnemu mniemaniu, odrzucenie przez bank wniosku o kredyt z uwagi na brak zdolności kredytowej bynajmniej nie oznacza końca świata. Kiedy zostajemy odesłani z kwitkiem, mamy przed sobą dwie alternatywne możliwości. Pierwsza z nich to pożyczki prywatne, czyli udzielane nie przez instytucję finansową lecz, jak sama nazwa wskazuje, przez osoby prywatne. Drugim sposobem jest pożyczka pozabankowa dla osób zadłużonych bez sprawdzania zapisów baz dłużników BIK BIG i KRD.

Opcja pierwsza cechuje się zazwyczaj wyjątkowo wysokim oprocentowaniem, jak i koniecznością posiadania zastawu . Co więcej, w większości przypadków w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zweryfikować rzetelności naszego potencjalnego pożyczkodawcy.

Druga z możliwości, czyli pożyczenie pieniędzy od firmy pozabankowej doścignęło już wymagania i potrzeby klientów, nawet tych mających złą historię kredytową. Współczesny sektor pozabankowy to obecnie nowoczesna, przyjazna klientowi i coraz bardziej innowacyjna branża, nie mająca praktycznie nic wspólnego z rynkiem tzw. ekspresowych pożyczek z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Jak powstało zapotrzebowanie na pożyczki bez weryfikacji BIK?

Naturalnie, stadium rozwoju, jakie osiągnął współczesny sektor pożyczek bez sprawdzania baz dłużników nie wziął się z przysłowiowej próżni. Analizy ZgasRyzyko.pl wykazały, że pożyczki bez BIK są częstym wyborem zadłużonych. Możemy tutaj wskazać dwa najistotniejsze czynniki, które w największym stopniu ukształtowały taki stan rzeczy.

Pierwszy z tych czynników to globalny kryzys finansowy z roku 2008. W jaki sposób krach ekonomiczny pomógł w rozwoju firmom pożyczkowym? To proste, choć nieoczywiste. Według opinii większości ekonomistów, jednym z głównych epicentrów kryzysu była skrajnie lekkomyślna polityka finansowa prowadzona przez amerykańskie banki. Kiedy więc widmo całkowitego załamania się światowej gospodarki zostało przynajmniej częściowo zażegnane, rządy państw na całym świecie doszły do jak najbardziej słusznego wniosku, że banki nie mogą zostać pozostawione samym sobie. Są to bowiem instytucje o kluczowym znaczeniu dla gospodarki każdego państwa, co oznacza, że w przypadku widma upadku całego sektora budżet państwowy po prostu musi ratować banki przy pomocy wielomiliardowych dotacji (tak jak miało to miejsce w USA).

Co więcej, nad branżą bankową jest rozwieszony swoisty parasol ochronny w postaci różnego rodzaju doraźnych form wsparcia finansowego ze strony państwa. Na przykładzie Stanów Zjednoczonych można było z całą dobitnością zobaczyć, że w sprzyjających okolicznościach banki są w stanie skrzętnie wykorzystywać gwarancje pomocy ze strony państwa: ich model biznesowy nie musi być racjonalny, ponieważ w razie ewentualnych kłopotów i tak mogą liczyć na ratunek finansowany z pieniędzy podatników. 

W tym kontekście nie może budzić zdziwienia fakt, że rządy państw na niemal całym świecie, w tym oczywiście również w Polsce, postanowiły nałożyć na instytucje bankowe różnego rodzaju ograniczenia i mechanizmy kontrolne, w rezultacie których polityka kredytowa prowadzona przez banki siłą rzeczy musiała ulec radykalnemu zaostrzeniu. Tym samym, pożyczkobiorcy poddani ścisłym weryfikacjom zdolności kredytowej, często nie byli w stanie uzyskać pożyczki.

Pożyczka bez baz dłużników jako przeciwwaga dla sektora bankowego

Czasami można spotkać się z opiniami, według których obecnie, w czasach coraz trudniejszej dostępności kredytów bankowych, spora grupa klientów jest "skazana" na usługi firm pożyczkowych. Wydaje się jednak, że wyraz "skazana" nie jest w tym miejscu adekwatny. Dlaczego? Mówiąc najkrócej z tej przyczyny, że oferta współczesnych firm pozabankowych staje się naprawdę coraz bardziej atrakcyjna. Dotyczy to zarówno warunków finansowych poszczególnych produktów pożyczkowych, wśród których prym oczywiście wciąż wiodą popularne chwilówki bez BIK, lecz również samej różnorodności oferty sektora pozabankowego.

Oprócz coraz atrakcyjniejszych warunków finansowych pożyczek bez weryfikacji (coraz niższe oprocentowanie, powszechna już niemal obecnie możliwość wzięcia pierwszej pożyczki za darmo, zniżki dla stałych klientów, bonusy dla klientów terminowo spłacających swoje zobowiązania), trzeba bowiem wspomnieć również o tym, że dzisiejszy sektor pożyczkowy oferuje klientom wiele naprawdę ciekawych rozwiązań.

Oprócz wspominanych już chwilówek bez baz i sprawdzania historii kredytowej, klienci polskich firm pozabankowych mogą korzystać także z produktów ratalnych, pod zastaw auta, a także stopniowo wprowadzanych na rynek linii pożyczkowych, stanowiących znakomite rozwiązanie dla tych klientów, którzy potrzebują łatwego dostępu do gotówki przez określony czas ale jednocześnie nie będących w stanie precyzyjnie określić kwoty, jaką mają zamiar wydać.

Czy powyższe tezy znajdują potwierdzenie w danych statystycznych? Jak najbardziej tak. Z każdym kolejnym rokiem wzrastają zarówno obroty i zyski polskich firm pozabankowych, jak i liczba klientów korzystających z ich usług. Tempo rozwoju rodzimego sektora obecnie wynosi ponad 20% w skali roku, przy jednoczesnej stagnacji panującej w branży bankowej.

Można więc z dużą dozą pewności stwierdzić, że osoby zastanawiające się gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej mają obecnie wartą rozważenia alternatywę dla kredytów oferowanych przez instytucje bankowe.

 

- MATERIAŁ PROMOCYJNY -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności