logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

SIS Terra: po 9 latach dostaliśmy narzędzie do walki z trucicielami [WIDEO]

15.06.2018 17:22
A A A
Zdjęcie do artykułu SIS Terra: po 9 latach dostaliśmy narzędzie do walki z trucicielami [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

9 lat działacze Stowarzyszenia SIS Terra walczyli o czyste powietrze w Szczecinku. Dziś mówią, że warto było. W piątek przyjęta została przez Sejm nowelizacja Prawa ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach, pozwalająca między innymi nałożenie obowiązku ciągłego monitoringu na emitorach, które emitują szkodliwe substancje do powietrza. Postulat ten zgłaszany był między innymi przez działaczy SIS Terra, w kontekście działalności firmy Kronospan. Zmiany mają pomóc nie tylko mieszkańcom Szczecinka, ale i innym miastom –mówią działacze SIS Terra.

-Myślę, że te zmiany, które niedługo wejdą w życie, spowodują to, że my mieszkańcy będziemy mogli czuć się bezpieczniej (…) Efekt będzie taki, że Polska przestanie być śmietniskiem Europy –mówiła podczas piątkowego briefingu Joanna Pawłowicz z SIS Terra.

Zmiany dają również większe możliwości Wojewódzkim Inspektorom Ochrony Środowiska, którzy będą teraz pełnili 24-godzinne dyżury, dzięki którym w każdej chwili będzie można podjąć interwencję w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców.

-W końcu rozstrzygnięta będzie także definicja biomasy, o którą tak długo walczyliśmy –dodała. J. Pawłowicz.

Głosowanie w Sejmie poprzedzone było licznymi protestami i spotkaniami przedstawicieli miast, w których działalność prowadzi firma Kronospan, z przedstawicielami rządu. W spotkaniach uczestniczyli również przedstawiciele firm z różnych branż, w tym Kronospanu. Wśród przedsiębiorców pojawiały się głosy, że nowe przepisy są zbyt restrykcyjne i mogą spowodować ograniczenie ich działalności.

W Sejmie prawie wszyscy „za”

377 posłów za, przy żadnym głosie przeciwnym i 38 wstrzymujących – tak wyglądało piątkowe głosowanie po trzecim czytaniu projektu zmiany ustawy Prawo Ochrony Środowiska. Teraz trafi on do senatu, a później będzie czekać na podpis prezydenta.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności